Reklama

Dokument o Kuklińskim w TVP?

Czy TVP pokaże na swojej antenie leżący od 15 lat w jej magazynach film dokumentalny o pierwszej po ucieczce z kraju wizycie płk. Ryszarda Kuklińskiego w Polsce.

Z taką prośbą zwrócił się do prezesa TVP Juliusza Brauna były reprezentant pułkownika w kraju dr Jerzy Bukowski. Jak podaje "Nasz Dziennik", chciałby on emisji godzinnego dokumentu "Wizyta" 11 lutego, w 10. rocznicę śmierci pułkownika.

Reklama

"Nie znam filmu, nie wiedziałem o jego istnieniu, poproszę o jego ocenę i zastanowimy się nad ewentualną emisją" - tak "NDz" relacjonuje reakcję Brauna na apel ws. "Wizyty".

To odpowiedź dająca nadzieję - komentuje Bukowski. Zwłaszcza, że dostałem ją już po kilku godzinach od wysłania listu - dodaje.

Jak relacjonuje Bukowski, film nakręcony przez krakowski ośrodek TVP na przełomie kwietnia i maja 1998 r., dokumentuje pierwszą wizytę płk. Kuklińskiego w Polsce od momentu, gdy w 1981 r. amerykańskie służby specjalne potajemnie wywiozły go wraz z rodziną z kraju.

Spora część dokumentu to wywiad z pułkownikiem, w którym tłumaczy motywy swego - wciąż niezrozumianego przez wielu rodaków - postępowania - opisuje.

Przypomnijmy, że 7 lutego na ekranach kin zadebiutuje poświęcony pułkownikowi Kuklińskiemu film fabularny Władysława Pasikowskiego - "Jack Strong". W główną rolę wciela się w nim Marcin Dorociński.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje