Reklama

"Depresja komika": Showman i terapeuta

W warszawskim Teatrze Polonia odbyła się premiera sztuki "Depresja komika". Wyreżyserował ją Michał Walczak, na podstawie własnego tekstu. W rolach głównych widzowie mieli okazję oglądać Rafała Rutkowskiego i Adama Woronowicza, którzy stoczyli ze sobą sceniczny pojedynek, wcielając się w role zawodowego komika oraz jego terapeuty.

"Depresja komika" to historia wypalonego showmana i terapeuty, które chce mu pomóc, a jednocześnie sam ma zadatki na gwiazdora. W trakcie trwania sztuki okazuje się, że oboje są sobie bardzo potrzebni. Spektakl ukazuje kulisy show biznesu, jest bardzo aktualny i raczy widza ciętym żartem oraz nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Reklama

- Napisać komedię, a jednocześnie dotknąć trudnego tematu i nie zrobić z tego powierzchownej kwestii, jest wyzwaniem. Poruszanie problemu depresji jest kłopotliwe. My, jako naród nie mamy zdolności do śmiania się ze swoich wad, a myślę, że depresyjność jest częścią naszej tożsamości - powiedział reżyser Michał Walczak.

Po Rafale Rutkowskim można było spodziewać się dobrej komediowej roli, nie zawiódł również Adam Woronowicz, który genialnie poradził sobie w tej wzruszającej momentami komedii i pokazał na scenie niejedną twarz. Duetowi udało się rozśmieszyć publiczność do łez, za co oboje panowie otrzymali stojące owacje.

- Przede wszystkim wielkie podziękowania należą się Krystynie Jandzie, która zaufała nam, choć nie do końca wiedziała, co z tego wyniknie, ponieważ nasze próby były dość enigmatyczne. Mam nadzieję, że jej nie zawiedliśmy! - powiedział z uśmiechem Rafał Rutkowski.

Premiera "Depresji komika" przyciągnęła wiele znanych osobistości. Pojawili się m.in. Robert Więckiewicz z żoną, Andrzej Seweryn, Marcin Meller, Edyta Olszówka, Kinga Rusin, Krzysztof Materna, Szymon Majewski, Michał Figurski, Magda Umer, Małgorzata Braunek, Anda Rottenberg, Jerzy Wenderlich, Marek Koterski.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Zobacz nasze podsumowanie 2013 roku

AKPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje