Reklama

Reklama

"Demon" Marcina Wrony trafi do amerykańskich kin

Nagradzany na międzynarodowych festiwalach "Demon" Marcina Wrony zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności w USA. Obraz ma trafić do amerykańskich kin w 2016 roku.

Nagradzany na międzynarodowych festiwalach "Demon" Marcina Wrony zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności w USA. Obraz ma trafić do amerykańskich kin w 2016 roku.
Agnieszka Żulewska i Itay Tiran w filmie Marcina Wrony "Demon" /materiały dystrybutora

Informację o tym, że "Demon" ma swojego amerykańskiego dystrybutora podały m.in. "The Hollywood Reporter" i "Indiewire" - tytuły specjalizujące się w tematyce filmowej. Prawa do rozpowszechniania polskiego obrazu za Oceanem kupiła firma "The Orchard".

"Marcin Wrona stworzył niesamowity i oryginalny film. Wprowadzając go do kin chcemy uhonorować pamięć reżysera" - oświadczył jej przedstawiciel Paul Davidson cytowany przez "THR".

Na razie nie jest znana dokładna data wejścia "Demona" do amerykańskich kin.

Deszcz nagród, entuzjastyczne recenzje

Jeszcze przed wejściem do polskich kin, ostatni film Marcina Wrony szturmem zdobywał międzynarodowe festiwale. Demon otrzymał trofeum w kategorii "Horror Features" na festiwalu w Austin (Teksas), a także zwyciężył w 31. edycji Haifa International Film Festival, gdzie dostał nagrodę dla Najlepszego Filmu w najbardziej prestiżowej kategorii imprezy "Between Judaism and Israelism". Film został również entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków na festiwalu w Toronto.  W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana są m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, Agnieszka Żulewska i Tomasza Ziętek.

Reklama

Wesele z nieoczekiwanym finałem

"Demon" opowiada historie wesela, które wymyka się spod kontroli. Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety - Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Marcin Wrona urodził się 25 marca 1973 r. w Tarnowie. Był absolwentem reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz "Demona" wyreżyserował filmy "Moja krew" (2009, z Erykiem Lubosem w obsadzie) i "Chrzest" (2010, w obsadzie Wojciech Zieliński, Tomasz Schuchardt, Natalia Rybicka i Adam Woronowicz). Zmarł pod koniec września w Gdyni - prezentował "Demona" na jubileuszowej edycji tamtejszego festiwalu.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Demon (film) | Marcin Wrona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL