Reklama

Reklama

Daniel Radcliffe żegna filmowego Hagrida. "Był niesamowitym aktorem"

Nie żyje brytyjski aktor i komik Robbie Coltrane, znany szerokiej widowni dzięki roli Rubeusa Hagrida w serii filmów o Harrym Potterze. Miał 72 lata. Ulubieńca widzów żegnają fani oraz aktorzy z całego świata. Aktorka pożegnał również Daniel Radcliffe, który grał z Coltranem w serii o Harrym Potterze.

Nie żyje Robbie Coltrane

14 października dowiedzieliśmy się, że aktor, który wcielił się w rolę Rubeusa Hagrida, rubasznego sojusznika profesora Dumbledore'a, zmarł w wieku 72 lat. Aktor zmarł w szpitalu w pobliżu domu w Larbert w Szkocji. Od dwóch lat borykał się z problemami zdrowotnymi.

"Robbie prawdopodobnie będzie najlepiej zapamiętany przez dziesięciolecia jako Hagrid. To rola, która przyniosła radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym, zachęcając fanów do wysyłki strumienia listów przez ponad 20 lat" - BBC cytuje wypowiedź agentki aktora, Belindy Wright.

Daniel Radcliffe żegna filmowego Hagrida

"Robbie był jedną z najzabawniejszych osób, jakie spotkałem i ciągle nas rozśmieszał na planie" - napisał na Instagramie Daniel Radcliffe, który zagrał Harry'ego Pottera. "Szczególnie miło wspominam czas, gdy podtrzymywał nas na duchu w "Więźniu Azkabanu", kiedy wszyscy krylismy się przed ulewnym deszczem przez wiele godzin w chacie Hagrida. On opowiadał nam wtedy różne historie i dowcipy, by podtrzymać morale. Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że mogłem się z nim spotkać i pracować, ale bardzo mi smutno, że odszedł. Był niesamowitym aktorem i cudownym mężczyzną".

Reklama

Zobacz również: 

Robbie Coltrane: Gwiazdy wspominają zmarłego aktora, niesamowitego Hagrida

Nie żyje Robbie Coltrane. Gwiazdor "Harry'ego Pottera" miał 72 lata


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Daniel Radcliffe

Reklama

Reklama

Reklama