Reklama

Reklama

Daniel Craig otrzyma wyjątkowe odznaczenie od królowej Elżbiety II

Daniel Craig ma otrzymać z rąk królowej Elżbiety II order św. Michała i św. Jerzego - informuje brytyjska prasa. Odtwórca roli Jamesa Bonda zostanie więc wkrótce sir Danielem Craigiem.

Daniel Craig ma otrzymać z rąk królowej Elżbiety II order św. Michała i św. Jerzego - informuje brytyjska prasa. Odtwórca roli Jamesa Bonda zostanie więc wkrótce sir Danielem Craigiem.
Królowa Elżbieta II i Daniel Craig /Anwar Hussein/ WireImage /Getty Images

Choć angielskie media delikatnie dworują sobie z ceremonii, okraszając ją komentarzami w stylu "Następny rycerz, proszę", to jednak nie sposób zbagatelizować faktu, że odznaczenie, które ma otrzymać Daniel Craig, jest wyjątkowe.

Ustanowione w 1818 roku, jest przyznawane za szczególne osiągnięcia i zasługi odniesione w służbie zagranicznej Wielkiej Brytanii. Dlatego zazwyczaj było wyrazem uznania dla wybitnych dyplomatów. Daniel Craig - mimo niewątpliwych umiejętności dyplomatycznych - jednak nim nie jest. Nie jest też szpiegiem, których ta kategoria obejmuje. A przynajmniej nie jest nim oficjalnie...

Reklama

Sir Daniel Craig!

Pewne jest za to, że po otrzymaniu tego odznaczenia Daniel Craig, syn nauczycielki plastyki i właściciela pubów, będzie miał pełne prawo oczekiwać, że przed jego imieniem i nazwiskiem pojawi się "sir". Jego żona (Rachel Weisz) będzie zaś miała prawo używać tytułu "lady".

Przypomnijmy, że we wrześniu aktorowi nadano honorowy stopień komandora porucznika Royal Navy. W ten sposób symbolicznie zrównał się stopniem z fikcyjnym agentem 007, który też jest komandorem.

"Daniel Craig jest dobrze znany z tego, że od 15 lat gra komandora Bonda, oficera marynarki wojennej, który dba o bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii podczas misji na całym świecie. To właśnie robi prawdziwa Królewska Marynarka Wojenna na co dzień, używając technologii i umiejętności w taki sam sposób, jak sam Bond" - stwierdził w oświadczeniu admirał Tody Radakin.

Zobacz również:

"Rolnik szuka żony": Świąteczny odcinek. Znamy szczegóły!

Co obejrzeć w święta? Najciekawsze propozycje telewizyjne!

Historyczny wyczyn polskiego filmu. Pierwszy taki przypadek

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Daniel Craig

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL