Reklama

Daniel Craig nie da pieniędzy swoim dzieciom? "Dziedziczenie jest dość niestosowne"

Daniel Craig oświadczył, że zamierza przed śmiercią wydać lub rozdać większość swojej fortuny. A co z jego dziećmi? Aktor uważa zasadę dziedziczenia za coś "niestosownego".

Daniel Craig oświadczył, że zamierza przed śmiercią wydać lub rozdać większość swojej fortuny. A co z jego dziećmi? Aktor uważa zasadę dziedziczenia za coś "niestosownego".
Daniel Craig nie zamierza dawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy dzieciom /Mark Sagliocco /Getty Images

Pięciokrotny odtwórca roli Jamesa Bonda ma dwoje dzieci, ale wcale nie zamierza im przekazać swojej fortuny. Jego majątek szacowany jest obecnie na 160 mln dolarów.

Daniel Craig ma zamiar przed śmiercią wydać lub rozdać swój majątek

"Nie chcę zostawić wielkich pieniędzy następnemu pokoleniu. Myślę, że dziedziczenie jest dość niestosowne. Moim zamiarem jest wydanie lub rozdanie majątku, zanim umrę" - oświadczył brytyjski aktor w rozmowie z dziennikarzem magazynu rodzinnego "Candis".

"Czy nie ma takiego powiedzenia, że jeśli umrzesz jako osoba bogata, to poniosłeś klęskę?" - stwierdził Daniel Craig, odwołując się do podobnych słów, które wypowiedział amerykański przemysłowiec z przełomu XIX i XX wieku, Andrew Carnegie.

Reklama

"Myślę, że Andrew Carnegie rozdał kwotę, która w dzisiejszych czasach wynosiłaby około 11 miliardów dolarów. To pokazuje, jak bardzo był bogaty. Założę się, że trochę pieniędzy i tak dla siebie zatrzymał" - dodał Craig.

Dzięki fortunie przemysłowca powstało wiele ważnych instytucji z zakresu kultury i nauki.

Czytaj więcej: Kolejna zmiana daty premiery nowego Bonda!

Daniel Craig ma dwie córki

Daniel Craig ma 29-letnia córkę, Ella, która jest jego dzieckiem z pierwszego małżeństwa z aktorką Fioną Loudon. Gwiazdor ma również drugą córkę, niespełna 3-letnią, z obecnego małżeństwa z aktorką Rachel Weisz.

Serwis Celebrity Net Worth wycenił majątek Craiga na 160 mln dolarów (621 mln zł). Większość swojego majątku zbudował na tym, że pięciokrotnie zagrał w serii filmów o przygodach agenta 007.

Czytaj więcej: Rachel Weisz i Daniel Craig - razem na ekranie, razem w życiu

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Daniel Craig

Reklama

Reklama

Reklama