Reklama

Reklama

Daniel Craig: Koniec z Bondem?

Daniel Craig nie chce już grać Jamesa Bonda. Dał temu dobitnie wyraz w wywiadzie dla brytyjskiego czasopisma "Time Out". "Prędzej podciąłbym sobie żyły, niż znowu zagrał Bonda" - powiedział brytyjski aktor.

Daniel Craig nie chce już grać Jamesa Bonda. Dał temu dobitnie wyraz w wywiadzie dla brytyjskiego czasopisma "Time Out". "Prędzej podciąłbym sobie żyły, niż znowu zagrał Bonda" - powiedział brytyjski aktor.
"Spectre" będzie ostatnim Bondem Daniela Craiga? /Forum Film /materiały dystrybutora

Daniel Craig dodał w rozmowie z magazynem, że jeśli przypadkiem zagra tę postać ponownie, to wyłącznie dla pieniędzy. Do światowej premiery najnowszego filmu z agentem 007 zostało zaledwie kilkanaście dni, a Daniel Craig już teraz mówi otwarcie, że ma dosyć.

"Chcę zakończyć ten rozdział w aktorskiej karierze i pójść do przodu. Dokąd? Na razie nie ma pojęcia" - jak podkreślił aktor w wywiadzie, jeszcze nie zaczął o tym myśleć. Marzy natomiast o dwóch latach odpoczynku.

Rozmawiając z dziennikarzem czasopisma "Time Out", Craig zwrócił się też bezpośrednio  do swego następcy, dając mu kilka rad. "Nie możesz być mierny, musisz dać z siebie wszystko. Teraz już nie robi się takich filmów, to rzadkość w kinie" - mówił.

Reklama

"Spectre" ma też być pożegnaniem z serią reżysera Sama Mendesa.

"Ostatnim razem powiedziałem NIE, a potem to zrobiłem, za co spotkała mnie krytyka ze strony moich przyjaciół. Teraz myślę, że to już naprawdę koniec" - Mendes powiedział w lipcu w rozmowie z BBC News dodając, że praca na Bondem sprawa, że nie masz czasu na inne artystyczne wyzwania. Reżyser przyznał, że realizacja "Spectre" była "zmieniającym życie doświadczeniem", zastrzegł jednak, że to raczej "wybór stylu życia, a nie zlecenie".

W "Spectre" Bond będzie starał się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej, globalnej organizacji terrorystycznej WIDMO (SPECTRE, czyli Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). Kluczem do sekretu jest zaszyfrowana wiadomość na temat przeszłości 007.

Daniel Craig wciela się w agenta 007 już po raz czwarty. Partnerują mu Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, a także Christoph Waltz, Léa Seydoux, Dave Bautista, Monica Bellucci oraz Andrew Scott.

Cinema City uruchomiło już przedsprzedaż biletów na specjalne pokazy przedpremierowe nowego Bonda - "Spectre". Polska premiera filmu Sama Mendesa zaplanowana jest na 6 listopada, pierwsze seanse odbędą się już jednak dzień wcześniej.


RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Spectre | Daniel Craig

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy