Reklama

"Cudak" w kinach od 9 lipca

Nowy film fabularny w reżyserii Anny Kazejak pt. "Cudak" trafi na kinowe ekrany już 9 lipca. Co wiadomo na temat produkcji?

Nowy film fabularny w reżyserii Anny Kazejak pt. "Cudak" trafi na kinowe ekrany już 9 lipca. Co wiadomo na temat produkcji?
Kadr z filmu "Cudak" /Ola Grochowska /materiały prasowe

Roman Cudakowski, dla przyjaciół Cudak, gra w kapeli na weselach i miejskich imprezach. W czasie okupacji muzykowi nie wiedzie się dobrze. Szansą na zarobek stają się wstępy w lokalu dla Niemców. Ci nie wyobrażają siebie jednak orkiestry bez skrzypka. Wówczas Cudak na koncerty wyprowadza z getta uzdolnionego Szymona Akermana, z którym przed wojną nie żył w zgodzie.

W nowej rzeczywistości obydwaj nawzajem siebie potrzebują: Cudak może zarabiać grając z Akermanem, ten natomiast zyskuje szansę na przeżycie. Pewnego dnia Roman decyduje się na stałe zabrać z getta skrzypka z jego rodziną, by ukrywać ich z narażeniem życia w swoim domu.

Reklama

"Najważniejszym elementem opowieści są wyjątkowe relacje pomiędzy dwoma mężczyznami - zdolnym muzykiem Akermanem i prostolinijnym Polakiem - Cudakiem. Przechodzi ona wiele faz - od wrogości, przez współdziałanie, po wzajemną troskę" - mówi reżyserka Anna Kazejak.

"Dzieli ich wiele - pochodzenie, wykształcenie, wrażliwość, ale łączy miłość do muzyki i swoich rodzin. Postaci głównych bohaterów to ludzie niepozbawieni wad, prostolinijni, szlachetni, choć czasem niepotrafiący dostrzec złożoności świata, w którym przyszło im żyć. Nasza duet, to kochana przez kino 'odd couple' - ludzie, których los zetknął ze sobą, ale których różni wszystko" - dodaje.

W tytułowej roli zobaczymy Kazika Mazura. Na ekranie partneruje mu Aleksander Kłak (Akerman). 

Zbliża się Polsat SuperHit Festiwal! Zagłosuj na swojego ulubionego artystę!

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy