Reklama

Clint Eastwood nagrodzony na Hawajach

Organizatorzy Festiwalu Filmowego Maui, na Hawajach, postanowili wyróżnić honorową nagrodą "Silversword Award 2002" - Clinta Eastwooda, amerykańskiego aktora, reżysera i producenta. Ceremonia wręczenia statuetki odbędzie się 14 czerwca. Festiwal Filmow Maui rozpocznie się 12 czerwca i potrwa cztery dni.

Hollywoodzki gwiazdor został nagrodzony za "ogromny wkład w rozwój sztuki filmowej, za poświęcenie się pracy oraz za to, że jego filmy posiadają duszę".

Reklama

"Nieważne jakie tematy podejmuje w swoich filmach Clint Eastwood. Zawsze w swej pracy opiera się na wysokich przesłankach moralnych. Jego wyczucie treści i formy jest fenomenalne" - oświadczył Barry Rivers, dyrektor festiwalu.

W ubiegłym roku organizatorzy festiwalu Maui uhonorowali nagrodą "Silversword" - Tima Burtona ("Planeta Małp".

Kariera Eastwooda trwa już 40 lat. Aktor wystąpił w ponad 80 filmach, wyreżyserował ponad 20 obrazów, wyprodukował 18 tytułów. Jego najsłynniejsze filmy to m.in. "Brudny Harry", "Bez przebaczenia", "Doskonały świat", "Tylko dla orłów", "Złoto dla zuchwałych", "Na linii ognia", "Bird", "Co się wydarzyło w "Madison County".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Clint Eastwood | festiwal | Hawaje | 14 czerwca | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje