Reklama

Chris Hemsworth zawiesza karierę! Co dzieje się z aktorem?

Chris Hemsworth poinformował, że robi sobie przerwę w karierze. Powodem było wykrycie u niego genu, który zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera. Gwiazdor Uniwersum Marvela, znany z roli Thora, przeprowadził testy podczas produkcji dokumentalnej serii "Bez granic z Chrisem Hemsworhem".

Chris Hemsworth poinformował, że robi sobie przerwę w karierze. Powodem było wykrycie u niego genu, który zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera. Gwiazdor Uniwersum Marvela, znany z roli Thora, przeprowadził testy podczas produkcji dokumentalnej serii "Bez granic z Chrisem Hemsworhem".
Chris Hemsworth obawia się zachorowania na Alzheimera /Mike Coppola/WireImage /Getty Images

Chris Hemsworth obawia się choroby Alzheimera

Chris Hemsworth postanowił zawiesić aktorką karierę. Aktor obawia się, że zachoruje na Alzheimera.

W ramach serii "Bez granic z Chrisem Hemsworthem" ("Limitless with Chris Hemsworth") platformy Disney+ Chris Hemsworth dokonuje niezwykłych wyczynów, które mają pokazać limity ludzkiego organizmu. Jak czytamy w oficjalnym opisie, aktor podjął "serię niewiarygodnych wyzwań, by przełamać własne ograniczenia i powstrzymać choroby wieku starczego, zanim te będą miały okazję zaatakować".

Reklama

Właśnie podczas tego programu Hemsworth miał przeprowadzone testy, które potwierdziły, że ma dwie kopie genu ApoE4, w wyniku czego jest narażony od 8 do 10 razy bardziej na zachorowanie na Alzheimera. Dwie kopie tego genu ma ok. 2-3 proc. populacji.

"Nie rezygnuję z aktorstwa, ale muszę zrobić sobie przerwę" - mówił Hemsworth w wywiadzie z "Vanity Fair". Aktor podkreślił, że musi teraz zastosować środki profilaktyczne, by postarać się zapobiec rozwojowi choroby. "Chodzi o zdrowy sen, redukcję stresu, odpowiednie żywienie, ruch" - dodał.

Hemsworth podkreśla, że wynik testu nie oznacza diagnozy Alzheimera. To jednak sygnał ostrzegawczy, że 39-letni aktor jest w grupie ryzyka. 

Jak wyznał aktor, twórca "Bez granic" Darren Aronofsky powiedział mu o wynikach testu na osobności, choć wcześniej w serii planowano, że Hemsworth będzie się dowiadywał o wszystkich wynikach badań w obecności kamery.

Twórcy serii proponowali aktorowi, że w programie nie będzie odniesień do choroby Alzheimera. 39-latek zdecydował się jednak na umieszczenie informacji o niej. Jak podkreślił, chodzi o zwiększenie świadomości nt. tej choroby.

Chris Hemsworth wraca do rodzinnej Australii

Hemsworth zamierza teraz wywiązać się z wszystkich zawartych dotąd kontraktów, a potem wrócić do rodzinnej Australii, by spędzać więcej czasu ze swoją partnerką aktorką Elsą Pataky i trójką ich dzieci.

Już niedługo Chrisa Hemswortha zobaczymy w prequelu "Mad Maksa", czyli filmie "Furiosa" reżyserowanym przez George'a Millera.

Gwiazdor najbardziej znany jest z roli Thora. Po raz pierwszy w tę słynną postać wcielił się w filmie "Thor" z 2011 roku. Potem Chris Hemsworth zagrał tego bohatera jeszcze w trzech kolejnych filmach głównej serii i kilku innych produkcjach Kinowego Uniwersum Marvela.

Ostatnio aktor zasugerował, że być może pożegna się z tą rolą. "Masz narodziny bohatera, podróż bohatera, a potem śmierć bohatera. I sam już nie wiem, czy jestem w tym ostatnim stadium? Kto wie" - stwierdził Hemsworth.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Chris Hemsworth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy