Reklama

Cezary Pazura... tenorem

Już w grudniu do kin wejdzie nowy polski film - "Belcanto" w reżyserii Ryszarda Macieja Nyczki. W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Różczkę i Cezarego Pazurę.

"Belcanto" to komediodramat, który rozgrywa się w czasach socrealizmu (w 1966 roku).

Mariusz Marzęda (Pazura), tenor, mieszka w Stargardzie Szczecińskim. Wydaje się zwykłym obywatelem tamtych czasów. Pracuje w Teatrze Muzycznym w Szczecinie. Wiedzie żywot artysty, ceniącego spokój.

Mariusz tak samo chętnie śpiewa na akademiach, organizowanych przez komunistów, jak i podczas uroczystości kościelnych. W zanadrzu ma barwny zestaw pieśni: legionowych, radzieckich, akowskich, rycerskich, lwowskich, wileńskich, hiszpańskich, żydowskich...

Reklama

Jest ulubieńcem miasta, sklepikarzy i urzędników państwowych. Kiedy do mieszkania obok wprowadza się młoda i atrakcyjna kobieta, Katarzyna (Różczka), wydaje się, że znajdzie brakujący element życiowej układanki.

Początkowa przyjaźń między sąsiadami zza ściany zaczyna się przeradzać w fatalne zauroczenie, które burzy świat Mariusza. Z dnia na dzień traci pracę, pieniądze i uznanie.

Zostaje zepchnięty na samo dno życia społecznego. Okazuje się, że jego sąsiadka stoi wyżej od wszystkich, jak dotąd uważał, wysoko postawionych. Z tarapatów ratuje tenora major-generał Ogórcow, w równej mierze wielbiciel muzyki i alkoholu.

Seria tragikomicznych zdarzeń prowadzi niemal do wybuchu III wojny światowej...

Różczce i Pazurze partnerują m.in.: Piotr Gąsowski, Aleksandra Kisio, Hanna Śleszyńska i Krzysztof Tyniec.

"Belcanto" w kinach od 9 grudnia.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Belcanto | Cezar | Belcanto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama