Reklama

Reklama

"Cast Away: Poza światem": Kultowa piłka sprzedana za zawrotną kwotę!

Każdy, kto oglądał film "Cast Away: Poza światem", z pewnością pamięta "Pana Wilsona", czyli piłkę do siatkówki, która była jedynym przyjacielem głównego bohatera filmu, opowiadającego o rozbitku na bezludnej wyspie. Piłka właśnie została sprzedana za olbrzymią sumę!

"Cast Away: Poza światem"

Na aukcji pamiątek filmowych piłkę, a raczej "Pana Wilsona",  sprzedano za 230 tys. funtów, czyli 1,2 mln złotych. Piłka była przedmiotem aukcji na brytyjskim portalu z filmowymi pamiątkami Prop Store. 

Szacowano, że piłka zostanie wylicytowana za 40-60 tys. funtów, tymczasem ta kwota została kilkukrotnie przekroczona, ostatecznie osiągając pułap 230 tys. Podczas większej serii aukcji przeprowadzonej podczas jednej transzy tylko kostium Willa Ferrella z kultowego świątecznego filmu "Elf" osiągnął wyższą cenę – 287 tys.

"Cast Away: Poza światem": "Pan Willson" sprzedany!

Na piłce zachowała się plama bordowej farby, która miała udawać odcisk zakrwawionej dłoni bohatera granego przez Toma Hanksa, układający się w kształt ludzkiej głowy. Z piłki wciąż wystają łodygi tytoniu, którymi filmowy Chuck Noland, przyozdobił przedmiot, by symbolizowały włosy. Pierwotnie biała piłka jest mocno pociemniała, gdyż, jak dowiedzieć się można było z aukcyjnego opisu, podczas zdjęć przez długi czas leżała w wodzie.

Reklama

Motyw piłki w "Cast Away: Poza światem" wymyślił scenarzysta, William Broyles Jr. Spędził on tydzień na bezludnej wyspie na Zatoce Kalifornijskiej, by lepiej zrozumieć uczucia rozbitka. Pewnego dnia fale wyrzuciły na brzeg piłkę do siatkówki i to podsunęło mu pewien pomysł... W filmie piłka była częścią ładunku, który Nolan, jako kurier FedEx, przewoził w samolocie lecącym nad Pacyfikiem. 

Część z tych rzeczy wypłynęła na brzeg po katastrofie samolotu. Wśród nich była piłka marki Wilson. Dzięki wprowadzeniu nieożywionego towarzysza niedoli, bohater ma z kim prowadzić dialog i możemy o wiele więcej dowiedzieć się o jego uczuciach. 

Zobacz również:

"Finch": Pies, robot i Tom Hanks

Kolejny film z Tomem Hanksem nie trafi do kin 

Tom Hanks mógł nie zrobić kariery przez Roberta De Niro 

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje