Reklama

Bridget Fonda nagle zrezygnowała z aktorstwa. Tak wygląda dziś

Bridget Fonda aktorstwo ma we krwi. Jej dziadkiem był Henry Fonda, a ciotką jest Jane Fonda. Sama również rozwijała swoją karierę, lecz po kilkunastu latach nagle zrezygnowała. Ostatni raz wystąpiła przed kamerą w 2002 roku, a później przepadła na długie lata.

Bridget Fonda aktorstwo ma we krwi. Jej dziadkiem był Henry Fonda, a ciotką jest Jane Fonda. Sama również rozwijała swoją karierę, lecz po kilkunastu latach nagle zrezygnowała. Ostatni raz wystąpiła przed kamerą w 2002 roku, a później przepadła na długie lata.
Bridget Fonda, 1997 r. /Getty Images

Bridget Fonda aktorstwo ma we krwi

Bridget Fonda przyszła na świat w aktorskiej rodzinie. Wówczas jej dziadek Henry Fonda był poważanym aktorem klasycznego Hollywood, ciotka Jane Fonda miała niedługo stać się jedną z najbardziej cenionych osób w środowisku filmowym, a ojciec Peter zaczynał właśnie iść w ślady starszej siostry. 

Przed kamerą zadebiutowała już w wieku kilku lat, gdy pojawiła się na chwilę jako dziecko w hipisowskiej komunie w "Swobodnym jeźdźcu" (1969) Dennisa Hoppera. Nikogo nie zdziwiło, że postanowiła iść w ślady pozostałych członków rodziny. Studiowała aktorstwo w cenionym Lee Strasberg Theater Institute.

Reklama

Bridget Fonda: Kariera

W 1987 roku wystąpiła w brytyjskim musicalu nowelowym "Aria". Pierwszy sukces przyszedł niedługo później. W 1989 roku zagrała w "Skandalu" Michaela Catona-Jonesa. Wcieliła się w nim w egzotyczną tancerkę i modelkę, która odegrała ważną rolę w skandalu obyczajowym - tak zwanej "aferze Profumo" - który wstrząsnął brytyjską opinią publiczną w 1963 roku. Za swą rolę Fonda otrzymała nominację do Złotego Globu dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Fonda grała po kilka ról rocznie. Pojawiła się między innymi w trzeciej części "Ojca chrzestnego" (1990). W ciągu następnych lat Fonda pojawiała się w rolach sympatycznych dziewczyn z sąsiedztwa, miedzy innymi w "Dwóch milionach dolarów napiwku" (1994).

Jedną z wyróżniających się ról Fondy była Melanie z "Jackie Brown" (1997) Quentina Tarantino. Bohaterka była wiecznie upaloną surferka, która w mafijnych knowaniach pozostałych postaci była zaangażowana bardziej z nudów niż chęci zdobycia pieniędzy. Przeciwieństwo tej postaci zagrała w "Prostym planie" Sama Raimiego (1998). Film opowiadał o dwóch braciach (Bill Paxton i Billy Bob Thornton), którzy podczas polowania znajdują rozbity samolot, a w nim walizkę pełną pieniędzy. Fonda wcieliła się w żonę jednego z nich, która namawia swojego męża do kolejnych kłamstw i przestępstw - byle tylko nie stracić znalezionej gotówki.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Fonda zaczęła pojawiać się w coraz mniej wymagającym kinie, między innymi horrorze komediowym "Aligator - Lake Placid" (1998). Na ciekawsze role mogła liczyć w telewizji. W "Przed zmierzchem" (1997) Christophra Reeve'a wcieliła się w siostrę chorego na AIDS mężczyzny, który postanowił spędzić ostatnie dni ze swoją rodziną. Wzruszająca historia przyniosła jej nominację do nagrody Emmy.

Z kolei w "Niezwykłym dziecku" zagrała bezwzględną dziennikarkę, która ujawnia historię sklonowania przez parę zrozpaczonych rodziców swojej niedawno zmarłej córeczki. Rola ta przyniosła jej drugą nominację do Złotego Globu.

W 2001 roku Fonda wystąpiła w czterech filmach kinowych, w tym "Pocałunku smoka" Chrisa Nahona u boku Jeta Li. Ostatnim filmem w jej karierze okazała się telewizyjna "Królowa lodu" (2002), w której wcieliła się w tytułową postać.

Od tamtej pory Fonda nie wystąpiła w żadnej produkcji filmowej czy telewizyjnej. W lutym 2003 roku przeżyła wypadek samochodowy, który spowodował uraz jednego z kręgów w jej kręgosłupie. W listopadzie tego samego roku wzięła ślub z Dannym Elfmanem, uznanym kompozytorem filmowym. W 2005 roku para doczekała się syna, Olivera.

Bridget Fonda: Tak dziś wygląda

Fonda postanowiła zrezygnować z kariery na rzecz wychowania syna. Od tego czasu unikała fleszy - zazwyczaj opuszczała nawet premiery filmów, przy których pracował jej mąż. 

Dziś ma 59 lat. Co jakiś czas w sieci pojawiają się jej zdjęcia, zrobione przez paparazzi. Tym razem fotoreporterzy przyłapali ją na parkingu w Los Angeles. Bridget Fonda zmieniła się nie do poznania. Dziś ma siwe włosy, okulary i stawia na luźne ubrania oraz brak makijażu.

Czytaj więcej: Nicolas Cage po latach żałuje. Obrzydliwy wyczyn

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bridget Fonda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy