Reklama

"Blondynka": Film w ogniu krytyki! Kolejny powód zaskakuje

Film "Blondynka" od wielu miesięcy budzi spore kontrowersje. Jedni rozpływają się w zachwytach i dziękują za prawdziwy portret Marilyn Monroe, inni uważają tę produkcję za niesmaczny przykład żerowania na życiu legendarnej aktorki. Ostatnio do krytyki filmu postanowił odnieść się sam reżyser. Co powiedział?

"Blondynka": Andrew Dominik odpowiada na krytykę

Andrew Dominik gościł ostatnio na Red Sea International Film Festival w Arabii Saudyjskiej i to właśnie podczas tego wydarzenia postanowił odnieść się do krytycznych recenzji swojego filmu. Reżyser przyznał, że najwięcej negatywnych opinii wobec produkcji pojawia się w Stanach Zjednoczonych.

"Żyjemy w czasach, gdy ważne jest, by prezentować kobiety jako silne. Ludzie chcą wymyślić Marilyn Monroe na nowo jako silną kobietę. Taką chcą ją oglądać, dodał reżyser. Jeśli im tego nie pokażesz, złoszczą się" - mówił podczas wydarzenia.

Reklama

"Krytykom filmu chodzi o to, że film eksploatuje, wyzyskuje jej wspomnienie i wizerunek. To słuszny zarzut. Ale na tym polega cała idea filmu. Próbujemy wykorzystać ikonografię jej życia i wykorzystać ją w innym celu. Staramy się wziąć to, co znane, i wywrócić sens na drugą stronę. Ale ludzie nie chcą tego oglądać" - dodał.

"Blondynka": Fabuła

"Blondynka" na nowo i odważnie pokazuje życie jednej z największych ikon Hollywood - Marilyn Monroe. Począwszy od jej burzliwej młodości, przez zdobycie sławy, aż po jej romantyczne uwikłania - głosi oficjalny opis dzieła Dominika. Film zaciera granice między faktami a fikcją, by zbadać stale pogłębiający się rozłam pomiędzy publicznym wizerunkiem Monroe i jej życiem prywatnym.

Zobacz również:

Anya Taylor-Joy: Piękność o niebanalnej urodzie

"Heaven in Hell": Boczarska w odważnych scenach! Nowy zwiastun i premiera plakatu

Monica Bellucci: Ikona stylu i ideał piękna? 58-latka nie przestaje zachwycać! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blondynka (film) | Andrew Dominik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama