Reklama

"Bez przebaczenia": Można kupić rancho z oscarowego westernu Clinta Eastwooda

Gwiazdorsko obsadzony film "Unforgiven" z 1992 roku (polski tytuł "Bez przebaczenia"), który opowiada o podstarzałym rewolwerowcu, przyjmującym przyjmuje zlecenie od prostytutek na pomszczenie ich krzywdy, zdobył 4 Oscary w kategoriach: za rolę drugoplanową (Gene Hackman) reżyserię (Clint Eastwood), montaż filmowy (Joel Cox) oraz najlepszy film roku. Choć akcja westernu rozgrywa się w USA, zdjęcia kręcono m.in. w Kanadzie. I właśnie tamtejsza lokacja jest teraz do kupienia za 18,1 mln dol., czyli nieco ponad 82 mln zł.

Rancho znajduje się w prowincji Alberta u podnóża Gór Skalistych. Ma powierzchnię ponad 190 hektarów. Na jego terenie znajdują się duże jezioro (o powierzchni 44,5 tys. m2), domki dla gości, arena jeździecka oraz hangar na łodzie.

Kultowa lokacja trafiła na sprzedaż

W centrum nieruchomości stoi kamienno-drewniana chata, w której filmowani byli Clint Eastwood Morgan Freeman. Ponadto obecni (jeszcze) właściciele nieruchomości sprowadzili tu główne budynki filmowego, fikcyjnego miasta Big Whiskey, czyli siedzibę szeryfa z dwiema celami więziennymi, salon z barem i salą gier, dwupiętrowy bank i kuźnię. Dobudowali też stylowy sklep i biały kościół wyposażony w zabytkowe ławki, witraże i dzwonnicę.

Reklama

Sprzedażą zajmuje się kanadyjski oddział firmy Engel & Völkers.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Clint Eastwood | Freeman Morgan | Bez przebaczenia
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy