Reklama

Reklama

Ben Stiller w Polsce! Pomaga ukraińskim uchodźcom!

Amerykański gwiazdor Ben Stiller przyjechał do Polski jako ambasador dobrej woli UNHCR (Agencja ONZ ds. Uchodźców) na spotkanie z uchodźcami zmuszonymi do ucieczki z Ukrainy po inwazji Rosji.

Ben Stiller pomaga ukraińskim uchodźcom

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców poinformowało na Twitterze, że Ben Stiller przybył na granicę jako Ambasador Dobrej Woli ONZ, aby spotkać się z ukraińskimi uchodźcami.

Aktor "Nocy w muzeum" przebywa w Rzeszowie, gdzie spotkał się m.in. z pracownikami magazynów z darami przekazywanymi uchodźcom.

"Właśnie przyjechałam do Polski z UNHCR, żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc na Ukrainie. Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, z czego ponad 90 proc. to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć, dzielić historiami, które ilustrują ludzki wpływ wojny i wzmacniać wezwania do solidarności (...) Każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa" - napisał Stiller na swoim Instagramie.

Reklama

Ben Stiller w Ukrainie! Aktor nagrany we Lwowie

W sobotę aktor był również widziany podczas spaceru w ukraińskim Lwowie.

Jak donosi Ukrinform, na TikToku opublikowano nagranie, w którym gwiazda przechadza się po centralnym placu Lwowa w pobliżu pomnika Tarasa Szewczenki i rozmawia przez telefon.

"Fajnie, że ludzie sami to nagłaśniają i przychodzą z pomocą" - napisał autor filmu.

Ben Stiller jest kolejną, po Angelinie Jolie, Seanie Pennie, Trudie Styler czy Mili Kunis i Ashtonie Kutcherze, gwiazdą, która okazuje swoje wsparcie Ukrainie i zaangażowała się w pomoc humanitarną. Uważa się, że od wybuchu wojny w lutym do Polski przybyło ponad 3,5 miliona uchodźców.

Zobacz też:

Ben Stiller: Więcej niż komik

5 filmów o Ukrainie: "Donbas", "Świadkowie Putina"...

Sean Penn: "Ukraina wygra tę wojnę. Pytanie, jakim kosztem"

Ben Stiller: Ma polsko-żydowskie korzenie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ben Stiller

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL