Reklama

"Avatar: Istota wody" w TOP5 najbardziej kasowych filmów wszech czasów

James Cameron ma powody do radości. Film "Avatar" Istota wody" cieszy się tak wielką popularnością wśród widzów, że właśnie zameldował się na piątym miejscu listy najbardziej kasowych produkcji w historii. Tym samym w pierwszej piątce tego zestawienia są już trzy dzieła tego reżysera: dwie części "Avatara" oraz "Titanic".

"Avatar: Istota wody" piątym najbardziej kasowym filmem wszech czasów

2 miliardy 54 miliony dolarów - tyle potrzebne było do wyprzedzenia komiksowego filmu "Avengers: Wojna bez granic" na liście najbardziej kasowych filmów w historii. Osiągnięcie to zapewniało miejsce w TOP5 tego zestawienia. A znalezienie się w czołówce tej listy było jednym z warunków stawianych przez Jamesa Camerona przed premierą filmu "Avatar: Istota wody" jako gwarancja zwrotu środków włożonych w jego produkcję.

Reklama

Mało kto wierzył, że drugiej części "Avatara" uda się to osiągnąć, ale okazało się, że dla Camerona nie ma rzeczy niemożliwych. Pod względem zysków z filmów nie może się z nim równać żaden inny reżyser.

Sukces filmu "Avatar: Istota wody" jest tym bardziej imponujący, że został osiągnięty w okresie po pandemii COVID-19, gdy o wiele trudniej zapełnić jest kina niż przed 2020 rokiem. Ponad dwa miliardy dolarów na koncie filmu Camerona to najlepszy wynik kasowy tego okresu. Dotychczas liderem tego zestawienia był film "Spider-Man: Bez drogi do domu", który zarobił miliard 920 milionów dolarów.

"Avatar: Istota wody" zapewne nie zatrzyma się na piątym miejscu listy najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Żeby wyprzedzić zajmujący czwarte miejsce film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", nowe dzieło Camerona musi zarobić już tylko 14 milionów dolarów.

A żeby zepchnąć "Titanica" z trzeciego miejsca, drugi "Avatar" będzie musiał zarobić w sumie dwa miliardy 188 milionów dolarów. Film z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet wciąż ma jednak szansę powiększyć kwotę zysków. W lutym bieżącego roku wraca bowiem do kin z okazji 25-lecia premiery.

Drugie miejsce na obecną chwilę wydaje się nieosiągalne. Jest tam film "Avengers: Koniec gry", który na całym świecie zarobił 2 miliardy 797 milionów dolarów.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Avatar 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy