Reklama

Reklama

Autor "Big Short" napisze scenariusz o wybuchu pandemii w Wuhan

Charles Randolph zadebiutuje jako reżyser w filmie opowiadającym o wybuchu pandemii Covid-19, do którego napisze też scenariusz. Projekt nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że wyprodukuje go studio SK Global.

Charles Randolph zadebiutuje jako reżyser w filmie opowiadającym o wybuchu pandemii Covid-19, do którego napisze też scenariusz. Projekt nie ma jeszcze tytułu, ale wiadomo, że wyprodukuje go studio SK Global.
Charles Randolph planuje kolejny film /Ben Gabbe /Getty Images

Charles Randolph ma talent do ukazywania wydarzeń, które poruszyły cały świat. W 2015 roku na ekrany kin trafił film "Big Short", w którym w przystępny sposób opowiedziane zostały kulisy ogólnoświatowego kryzysu finansowego z lat 2007-2009. Współautorem nagrodzonego Oscarem scenariusza filmu był właśnie Randolph.

Cztery lata później w swoim kolejnym scenariuszu autor opowiedział o kulisach innego wydarzenia, które wstrząsnęło opinią publiczną. Był to film "Gorący temat" o aferze w telewizyjnej stacji Fox News.

Reklama

Tym razem scenarzysta weźmie na warsztat najbardziej aktualny temat ostatnich miesięcy - wybuch pandemii Covid-19 w chińskim mieście Wuhan.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że razem ze wszystkimi ze studia SK Global będziemy pracować nad tym, żeby opowiedzieć o tym wszystkim jak należy. Im głębiej kopiemy, tym ciekawsza staje się ta historia, która rozpoczęła się w Wuhan. Walka z potworem to jedno, ale coś całkiem innego to walka z potworem w zupełnych ciemnościach" - powiedział Randolph.

Projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wiadomo, że film Randolpha skupi się na dramatycznych wydarzeniach w Chinach, kiedy miejscowe służby zdrowia stawiły czoła tajemniczemu wirusowi, który wkrótce stał się przyczyną trwającej do dziś światowej pandemii. Akcja rozgrywać się będzie w Chinach, ale też w kilku innych międzynarodowych lokacjach.

"Charles przeprowadzi nas przez ten dramat, w którym wszyscy teraz żyjemy. Żywy sposób narracji i trafne spostrzeżenia stanowią sedno jego stylu. Jesteśmy szczęśliwi, że wspierać będziemy jego wizję tej historii, a zarazem reżyserski debiut" - oświadczyli prezesi SK Global, John Penotti oraz Charlie Corwin.

Film Randolpha to drugi duży projekt poświęcony pandemii Covid-19. Michael Winterbottom pracuje też nad serialem "The Trip", w którym opowie o działaniach premiera Borisa Johnsona podczas walki z koronawirusem w Wielkiej Brytanii.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy