Reklama

Austin Butler: Po "Elvisie" Tom Hanks bał się o jego zdrowie psychiczne

W wywiadzie dla "The Sunday Times" Austin Butler zdradził, że Tom Hanks zaproponował mu rolę w miniserialu "Masters of the Air" po zakończeniu pracy nad "Elvisem". Dwukrotny zdobywca Oscara zrobił to nie tylko ze względu na talent młodego aktora. Bał się także o jego zdrowie psychiczne.

"Elvisie" Butler wcielił się w tytułową rolę, która przyniosła mu Złoty Glob i nominację do Oscara. Hanks zagrał pułkownika Toma Parkera, menadżera piosenkarza. Rola ta zaowocowała Złotą Maliną dla najgorszego aktora drugoplanowego. 

Jak wspomina Butler, do rozmowy o serialu doszło podczas kolacji jakiś czas po zakończeniu zdjęć do biografii Króla Rocka. "Wszedłeś w rolę Elvisa tak bardzo, że, także ze względu na twoje zdrowie psychiczne, byłoby rozsądnie od razu skupić się na czymś nowym" - miał powiedzieć młodszemu koledze gwiazdor "Filadelfii".

Reklama

"Jeśli nagle wyskoczysz z pędzącego pociągu, możesz doznać emocjonalnych urazów. I wiesz co, jest taki serial, który produkuję..." - kontynuował Hanks. 

W okresie kampanii oscarowej Butler zdradził, że mimo miesięcy od zakończenia zdjęć do "Elvisa", wciąż mówił z charakterystycznym akcentem piosenkarza. Pozbył się go dopiero w lutym 2022 roku, gdy przygotowywał się do drugiej części "Diuny". 

"Masters of the Air" jest ośmioodcinkowym miniserialem, powstającym dla serwisu streamingowego Apple+. Opowiada o załodze alianckiego bombowca, która musi walczyć o przetrwanie daleko za linią wroga. 

Oprócz Butlera wystąpili w nim Barry Koeghan, Callum Turner, Bel Powely i Joanna Kulig. Produkują Tom HanksSteven Spielberg i Cary Joji Fukunaga. Serial nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elvis (film) | Tom Hanks | Austin Butler
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama