Reklama

Reklama

"Ania": Film o Annie Przybylskiej w kinach już 7 października

Film "Ania", opowiadający o życiu zmarłej na raka Anny Przybylskiej, wejdzie na ekrany 7 października - donosi portal Wirtualne Media. Obraz produkowany przez Telewizję Polską będzie miał premierę dwa dni wcześniej, w 8. rocznicę śmierci aktorki. Obecnie trwa montaż dokumentu. Jego reżyserami są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, a producentem Paweł Gajewski.

"Ania": Anna Przybylska bohaterką filmu dokumentalnego

Anna Przybylska była przed laty jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Popularność i sympatię widzów przyniosły jej role w takich produkcjach, jak "Ciemna strona Wenus", "Złotopolscy", "Sezon na leszcza", "Kariera Nikosia Dyzmy" czy "Daleko od noszy". Prywatnie przez wiele lat związana była z Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trojga dzieci: córki Oliwii oraz synów Szymona i Jana. Sielankę rodziny przerwała przedwczesna śmierć gwiazdy. Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 roku, mając niespełna 36 lat. Chorowała na raka trzustki.

Reklama

Niedługo po śmierci Anny Przybylskiej pojawił się pomysł nakręcenia o niej filmu. W kolejnych latach media donosiły o postępach w przygotowaniu produkcji. Reżyserią filmowej biografii - według ówczesnych doniesień - miał zająć się Radosław Piwowarski, którego aktorka była największą muzą. W 2017 roku odwołano jednak wszelkie wcześniejsze zapowiedzi i ogłoszono, że filmu nie będzie. Rodzina Przybylskiej miała ponoć nie zaakceptować scenariusza, przez co projekt został zawieszony.

Telewizja Polska porozumiała się jednak z rodziną aktorki i projekt ruszył w 2022 roku. Anna Przybylska doczeka się filmowego upamiętnienia, ale będzie miało ono nieco inną formę - dokumentu.

Według informacji Wirtualnych Mediów, fragmenty filmu dokumentalnego o Annie Przybylskiej pokazano już podczas 50. Forum Wokół Kina we Wrocławiu. Zarówno publiczność, jak i przedstawiciele branży filmowej oraz rodzina Przybylskiej, mieli być pod ich wielkim wrażeniem.

Ogłoszono, że uroczysta premiera filmu "Ania" będzie miała miejsce 5 października 2022, w 8. rocznicę śmierci aktorki. Dwa dni później film trafi do kin. Telewizja Polska nie wyklucza też, że na podstawie dokumentu powstanie serial, który trafi na antenę TVP:

"O tym jednak zdecydowanie za wcześnie mówić" - powiedziała wirtualnymmediom.pl osoba z produkcji.

"Ania": Kto wystąpił w filmie?

W "Ani" zobaczymy plejadę polskich gwiazd, przyjaciół, współpracowników i bliskich Anny Przybylskiej. Aktorkę w obrazie wspominają m.in. Jan Englert, Cezary Pazura, Paweł Wawrzecki, Anna Dereszowska, Piotr Szewdes, Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński, Andrzej Piaseczny czy Katarzyna Bujakiewicz.

Z filmu zadowoleni są krewni Anny Przybylskiej:

"Cieszę się, że ten film powstaje i cieszę się, że jest to dokument, a nie fabuła - czytamy w witualnychmediach.pl wypowiedź Oliwii Bieniuk tuż po pokazie fragmentów "Ani". Wtórowała jej babcia, mama Anny Przybylskiej, która stwierdziła, że obraz będzie wspaniałą pamiątką dla dzieci zmarłej aktorki.

Zobacz też:

Anna Przybylska miała być Franią Maj! Nieznane fakty z życia aktorki

Borys Szyc wspomina Annę Przybylską. Jesienią minie 8 lat...

Tak dziś wygląda grób Anny Przybylskiej


Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Anna Przybylska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL