Reklama

Reklama

Andrew Garfield został "królem Internetu"

4 lutego na ekrany polskich kin trafi film Gii Coppoli "Król Internetu". W tytułowej roli zobaczymy Andrew Garfielda.

Andrew Garfield i Maya Hawke w filmie "Król Internetu"

Za reżyserię "Króla internetu: odpowiada Gia Coppolę - wnuczka słynnego Francisa Forda Coppoli ("Czas Apokalipsy", trylogia "Ojciec Chrzestny") oraz bratanica uznanej reżyserki Sofii Coppoli ("Między słowami").

W głównej roli wystąpił Andrew Garfield - znany z roli Człowieka-Pająka w takich filmach jak "Niesamowity Spider-Man" czy w ostatnim międzynarodowym hicie kinowym - "Spiderman: Bez drogi do domu". Na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke - gwiazda bijącego rekordy popularności serialu "Stranger Things" oraz ostatniego filmu Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood", a także Jason Schwartzman, jeden z ulubionych aktorów Wesa Andersona. 

Reklama

"Król Internetu": O czym opowiada film?

Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami Internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? "Król internetu" to historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka.

"Fascynuje mnie, jak ta nowa forma łączności wpływa na promowanie narcyzmu i niepewności. Większość użytkowników mediów społecznościowych fałszywie przedstawia aspekty swojego życia. Te białe kłamstwa powodują masowe poczucie nieadekwatności. 'Mainstream' jest ostrzeżeniem przed nieustannym praniem mózgu" - mówi reżyserka Gia Coppola.

"Król Internetu" trafi na ekrany polskich kin 4 lutego.

Czytaj więcej:

Nie będzie filmu o Beacie Kozidrak? "Niesprzyjająca aura"

Jazda bez trzymanki? To najbardziej szalony film roku!

Znany pisarz znieważył prezydenta? Jest wyrok sądu!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrew Garfield | Król Internetu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje