Reklama

Reklama

Andie MacDowell dostała ataku paniki na planie! Z powodu mężczyzn!

Andie MacDowell, aktorka kultowych produkcji hollywoodzkich, takich jak "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Dzień świstaka", dopiero teraz ujawniła, że w kilka lat temu doznała ataku paniki na planie po tym, gdy zauważyła, że znajduje się pośród samych mężczyzn.

Andie MacDowell, aktorka kultowych produkcji hollywoodzkich, takich jak "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Dzień świstaka", dopiero teraz ujawniła, że w kilka lat temu doznała ataku paniki na planie po tym, gdy zauważyła, że znajduje się pośród samych mężczyzn.
Andie MacDowell /Kate Green /Getty Images


Atak paniki na planie filmowym

W wywiadzie, którego udzieliła właśnie "Marie Claire" powiedziała, że w 2016 roku dostała ataku paniki podczas pracy nad jednym ze swoich filmów. W trakcie traumatycznego zdarzenia na planie, aktorka była wtedy jedyną kobietą w pomieszczeniu. MacDowell powiedziała, że atak paniki miał miejsce wkrótce po tym, jak Donald Trump został wybrany na prezydenta, co, jak twierdzi, tylko pogorszyło jej stan emocjonalny.

Niestety aktorka nie zdradziła jaki film wówczas kręciła. wyznała za to, jak poradziła sobie z atakiem paniki:

Na fali wielu ujawnień molestowania seksualnego w Hollywood, w 2017 roku powstał ruch #MeToo. Jak przyznała MacDowell: "Od tego czasu widzi się różnicę na planach, jest o wiele więcej kobiet".

Reklama

Andie MacDowell: Kariera i najważniejsze role

MacDowell urodziła się 21 kwietnia 1958 r. w Gaffney w Południowej Karolinie (USA), a naprawdę nazywa się Rose Anderson MacDowell. Jej rodzice to  nauczycielka muzyki Pauline "Pauli" Johnston oraz Marione St. Pierre MacDowell, który pracował w przemyśle drzewnym.

Była najmłodsza z czterech sióstr i wychowywała się w rozpadającej się rodzinie. Jej ojciec rozstał się z Pauline, a gdy Andie miała osiem lat, wszedł w związek z inną kobietą. Natomiast, matka aktorki była alkoholiczką i zmarła w wieku 53 lat.

Andie MacDowell swoją filmową karierę rozpoczęła debiutem w 1984 roku w filmie Hugh Hudsona "Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp". Po występie w telewizyjnym serialu "Tajemnice Sahary" zagrała w filmie Stevena Soderbergha "Seks, kłamstwa i kasety video" (1989). Rola Anne, okazała się przełomem w karierze MacDowell.

W jej karierze pojawiły się także epizody w modellingu dla magazynów takich jak „Elle” czy „Vougue”. Promowała też perfumy i współpracowała z firmami kosmetycznymi i projektantami mody.

Kolejne ważne punkty w dorobku MacDowell to udział w komedii Petera Weira "Zielona karta", u boku Gerarda Depardieu i "Dzień świstaka", który zostanie w pamięci kinomanów jako aktorski popis Billa Murraya, jednak za rolę producentki telewizyjnej Rity, MacDowell zdołała zgarnąć nagrodę Saturna dla najlepszej aktorki. Niezwykle silną pozycję MacDowell na mapie popularnego kina lat 90. ugruntował występ w kultowej komedii "Cztery wesela i pogrzeb" (1994).

W ostatnim czasie oglądaliśmy aktorkę w kilku filmowych hitach ("Magic Mike XXL", "Zabawa w pochowanego"), jednak zawsze w mniej istotnych dla rozwoju fabuły rolach. Gwiazda chętniej zaczęła się za to pojawiać w serialach. Wystąpiła w "Kuku", "Jane by Design", "Cedar Cove", "Wireless" czy "Sprzątaczce".

6 maja na Netfliksie miała miejsce premiera jej nowego filmu "Bezsenność we dwoje, a na swoją kolej czekają jeszcze trzy produkcje z udziałem Andy: "Good Girl Jane", "The Other Zoe" i "My Happy Ending".

Zobacz też:

Andie MacDowell: Jak spędza wolny czas?

"Top Gun: Maverick": Dlaczego nie zagrała Kelly McGillis?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andie MacDowell

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy