Reklama

Aleksandra Hamkało: Nadchodzi jej czas

Aleksandra Hamkało dołączyła do obsady serialu "Komisarz Alex". Mimo młodego wieku ma na swoim koncie już kilka interesujących ról. Od pierwszych chwil w zawodzie wiedziała, że chce robić to do końca życia.

Jeszcze jako dziecko grywała epizody w filmach i serialach. Zanim dostała się do szkoły teatralnej w swym rodzinnym Wrocławiu, mogliśmy ją oglądać w serialu "Pierwsza miłość".

Reklama

Jej uroda i talent uwiodły komisję aktorską Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą skończyła kilka miesięcy temu.

Niska, szczupła brunetka szybko zachwyciła także producentów i reżyserów. Już na trzecim roku otrzymała stałą rolę w serialu "Linia życia". Epizod w swoim filmie "Sala samobójców" zaproponował jej także Jan Komasa. Aktorka zagrała także w kontrowersyjnym teledysku grupy Behemoth "Ov Fire And The Void".

Talent Hamkało szybko dostrzegła również debiutująca reżyserka Barbara Białowąs, która zaproponowała jej główną rolę w swoim pierwszym filmie fabularnym - "Big Love". Udział młodej aktorki w tej produkcji był szeroko komentowany przez krytykę i widzów, bowiem w "Big Love" Hamkało zagrała w wielu odważnych scenach. Dla samej aktorki rola ta była dużym wyzwaniem, bowiem prawie nie schodziła z planu.

- Ta rola dała mi wiele. Bardzo cenię sobie czas, który spędziłam na przygotowywaniu się do grania Emilki. Ani przez chwilę nie pożałowałam tego, że zgodziłam się na tę rolę. Abstrahując od tego, jak kto odebrał ten film, ta rola wymagała ode mnie odmiennej pracy i była skokiem na głęboką wodę tuż po szkole. Jestem szczęśliwa, że wzięłam w tym udział - powiedziała artystka.


Ta 24-letnia, dobrze zapowiadająca się aktorka, nie narzeka na brak propozycji. Obecnie uczestniczy w wielu castingach oraz pracuje na planie drugiej serii "Komisarza Alexa", w którym gra jedną z wiodących ról.

Hamkało wciela się tam w postać młodej pani weterynarz Oli, która zawróci w głowie komisarzowi Bromskiemu. Ich spotkanie będzie zaskakujące, bowiem w wyniku zbiegu okoliczności, Bromski wraz ze swoim pupilem Alexem, trafi do gabinetu pani weterynarz...

- Ola to nowoczesna kobieta. Ma doświadczenie w swojej pracy, osiąga sukcesy, jest pewna siebie, ale też dość skromna. Spotyka Bromskiego, który zaczyna się nią interesować - powiedziała Aleksandra Hamkało.

Aby zagrać w "Komisarzu Aleksie" Hamkało musiała pokonać kilkanaście konkurentek w długotrwałym castingu. Na planie tego serialu młoda aktorka pracować będzie m.in. z takimi gwiazdami, jak m.in. Jakub Wesołowski, Magdalena Walach, Ireneusz Czop oraz Daniel Olbrychski. Drugi sezon to 13 odcinków, które trafią na antenę TVP1 już we wrześniu.

Ale nie tylko aktorstwo jest pasją młodej gwiazdy. Hamkało uwielbia bowiem gotować, oglądać filmy i...pisać o nich. W wolnym czasie młoda gwiazda odpoczywa we Wrocławiu, w którym mieszka z mężem. Jak zdradziła, coraz częściej myśli jednak o przeprowadzce do Warszawy.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Hamkało | życia | Komisarz Alex | Aleksandra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje