Reklama

Adamczyk jak Karewicz

Piotr Adamczyk zagrał młodego Hermana Brunnera w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć. "Emil Karewicz stwierdził, że przekazuje rolę w dobre ręce. Dało mi to wiarę w to, że nic nie zepsuję" - wyznaje aktor.

Adamczyk nie kryje radości z udziału w tym filmie, jednak zaznacza, że zmierzenie się z legendą nie było łatwym zadaniem.

Reklama

"Zagrożenie przychodzi z różnych stron - pomyślałem, gdy otrzymałem propozycję od Patryka Vegi, żeby zagrać młodego Brunnera w filmie z legendarnym Emilem Karewiczem. Jako młody Brunner musiałem być wiarygodny, dla wszystkich, którzy będą oglądać film Patryka, jak i dla tych, którzy pamiętają 'Stawkę większą niż życie'. Starałem się czasem cytować pana Emila i mam nadzieję, że jesteśmy trochę podobni" - przekonuje Adamczyk.

Aktor przyznaje, że obawiał się podobieństwa Brunnera do roli, którą gra w popularnym serialu "Czas honoru".

"Charakteryzacja pomogła mi odróżnić się od podobnej postaci, którą gram w serialu. To, że miałem wąsy i ciemne włosy i to, że w ogóle zmieniłem się do tej postaci, dało mi aktorską satysfakcję, że obersturmbannfuhrer Lars Reiner nie jest podobny do Hermana Brunnera" - twierdzi artysta.

Adamczyk zdradza także, że jako dziecko był fanem serialu "Stawka większa niż życie" i wraz z kolegami odtwarzał swoich idoli z ekranu.

"Jestem z pokolenia, które bawiło się na podwórku w 'Stawkę' i w 'Czterech pancernych'. Biegałem z patykiem, który imitował broń i wcielałem się Klossa, Janka Kosa i Brunnera" - wspomina aktor.

Adamczyk przyznaje też, że otrzymał spore wsparcie od Emila Karewicza. "Pan Emil powiedział, że przekazuje rolę w dobre ręce. Dało mi to wiarę w to, że nie zepsuję mu tej legendarnej roli. Cieszę się, że potwierdził to po obejrzeniu filmu" - zdradza aktor.

W podzięce, na uroczystej premierze filmu, Adamczyk, z okazji 89. urodzin Emila Karewicza, wręczył swojemu idolowi z dzieciństwa wielki beżowo-żurawinowy tort.

"Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" w kinach od 16 marca.

Przeczytaj recenzję filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" na stronach INTERIA.PL!


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje