Reklama

Adam Driver został postarzony aż o 20 lat! Najtrudniejsza rola w karierze

Biograficzny film Michaela Manna "Ferrari", opowiadający o życiu Enza Ferrariego, trafi na ekrany kin w 2023 roku. Odtwórca tytułowej roli - 39-letni dam Driver - musiał wcielić się w bohatera aż o 20 lat starszego od siebie.

Biograficzny film Michaela Manna "Ferrari", opowiadający o życiu Enza Ferrariego, trafi na ekrany kin w 2023 roku. Odtwórca tytułowej roli - 39-letni dam Driver - musiał wcielić się w bohatera aż o 20 lat starszego od siebie.
Adam Driver w filmie "Ferrari" /Monolith Films /materiały prasowe

Szybkie samochody, piękne kobiety i akcja trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty - to niepodważalne atuty "Ferrari", filmowej biografii słynnego kierowcy rajdowego i założyciela motoryzacyjnego imperium. Na tę produkcję z niecierpliwością czekają nie tylko wielbiciele fabularyzowanych opowieści biograficznych, ale również ci, którym brakowało szczerej do bólu historii życia Enzo Ferrariego przeniesionej na duży ekran.  

Realizacji filmu podjął się wybitny reżyser i scenarzysta Michael Mann. W obsadzie znaleźli się popularni i cenieni aktorzy. Na szczęście na efekty ich współpracy na planie zdjęciowym nie będziemy musieli długo czekać. "Ferrari" trafi bowiem do polskich kin już w tym roku!

Reklama

Adam Driver jako Enzo Ferrari

Nie jest żadną tajemnicą, że twórcy "Ferrari" długo głowili się nad tym, kogo obsadzić w roli założyciela najbardziej rozpoznawalnej na całym świecie marki aut. Który z aktorów poradziłby sobie z tym piekielnie trudnym wyzwaniem aktorskim? Ostatecznie wybór padł na Adama Drivera.

Oprócz Adama Drivera w głównych rolach w filmie "Ferrari" wystąpią Penelope Cruz jako Laura Dominica Garello Ferrari oraz Shailene Woodley jako kochanka Ferrariego, Lina Lardi.  W obrazie zobaczymy również: Patricka Dempseya (kierowca PIero Taruffi), Jacka O’Connella (kierowca Peter Collins) Sarah Gadon (Linda Christian) i Gabriela Leone (kierowca Alfonso De Portago).

 "Gdy się o tym dowiedziałem, byłem szczęśliwy i podekscytowany. Dzięki szansie, którą dostałem od producentów filmu, miałem okazję pracować z Michaelem Mannem, a także z takimi gwiazdami, jak Penelope Cruz, która gra moją żonę, Patrickiem Dempseyem i Jackiem O’Donnellem. To było ogromne przeżycie"  - przyznał aktor w jednym z wywiadów.

Adam Driver dodał też, że główna rola w "Ferrari" to jedno z największych wyzwań aktorskich w jego dotychczasowej karierze. 

Warto dodać, że 39-letni Adam Driver wciela się w bohatera aż o 20 lat starszego od niego. W czasie, o którym opowiadać ma film Michaela Manna, Enzo Ferrari miał bowiem 59 lat.

"Ferrari": O czym opowie film?

Bohaterem biografii jest Enzo Ferrari (w tej roli Adam Driver), były kierowca rajdowy, który znajduje się w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą (Penelope Cruz) stoi u progu bankructwa. Ale to nie koniec problemów!

Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

"Ferrari" wyreżyserował Michael Mann ("Gorączka", "Informator", "Miami Vice", "Ostatni Mohikanin", "Zakładnik", "Wrogowie publiczni").

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari (film) | Adam Driver
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy