Reklama

Żona Karola Strasburgera nie żyje

Żona Karola Strasburgera, Irena, zmarła w nocy z 9 na 10 grudnia - poinformował Fakt.pl.

Żona Karola Strasburgera wychowywała się w zamożnym domu (ojciec był właścicielem sieci pralni na Śląsku). Skończyła hotelarstwo i turystykę w Katowicach, potem w Krakowie ekonomię. Poślubiła plastyka Andrzeja Kendę. Rozwiódł ich Andrzej Jaroszewicz, syn ówczesnego premiera, rajdowiec.

Reklama

- Zobaczył ją w Sopocie na kolacji. Podszedł do męża Ireny i powiedział: "Zakochałem się w pana żonie. Będzie moja". Potraktowali to jako żart. Życie napisało swój scenariusz. Kwiaty, prezenty, romantyczne kolacje. Uległa. Nie przeszkadzało jej, że wybranek miał opinię imprezowicza, a na koncie trzy żony. Pobrali się. Na weselu bawiło się kilkaset osób. Teść przyjął ją bardzo serdecznie. Twierdził, że przypomina mu nieżyjącą już matkę Andrzeja - w 2011 roku o poprzednim mężu Irenie Strasburger pisał magazyn "Życie na gorąco".

"Irenę poznałem jakieś 30 lat temu na wyścigach samochodowych, gdzie przyszliśmy jako kibice. Były podchody. W związku z tym, że byliśmy już w związkach, to nie było to łatwe. Ukradkowe spotkania, telefony. Zajmowała się ekonomią i trochę modą. Fascynowała mnie jej osobowość. No i powstał związek, który jest zbudowany na dorosłości uczucia, wspólnych zainteresowaniach, potrzebach. Uprawiamy wspólnie sporty, jeździmy na nartach, dużo na kempingi. Lubimy być ze sobą i staramy się wszystko robić razem" - Karol Strasburger w rozmowie z "Super Expressem" przypominał, gdzie poznał małżonkę.

Irena Strasburger trafiła do szpitala pod koniec listopada w związku z nagłym pogorszeniem się zdrowia.

"Karol bardzo się martwi. Sprawa wygląda poważnie. Nawet Jerzy Bończak, z którym gra w spektaklu 'Prawda' w Teatrze Palladium, zaproponował mu, żeby zrobił sobie przerwę. By nie grał teraz w komedii. Nie zgodził się" - zdradzał wtedy informator "Super Expressu".

Problemy zdrowotne Ireny Strasburger zaczęły się jednak kilka tygodni wcześniej.

"Już latem bardzo cierpiała. Karol bardzo się o nią martwił, nawet podczas imprez, w których zwykle chętnie uczestniczył, był osowiały i zatroskany" - znajomy Strasburgera zdradzał "Życiu na gorąco".

Para nigdy nie zdecydowała się na dzieci. "Ciągle nie miałem na to czasu, a teraz trochę żałuję. Wtedy nie było to dla mnie ważne" - Strasburger mówił w jednym z wywiadów.

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Karol Strasburger | żyja | zycie | życia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje