Reklama

Reklama

"Zdrady online": Historia hakerskiego ataku na serwis randkowy

Telewizja TLC w czwartek, 29 października, o godz. 23.30 pokaże dokument "Zdrady online", opowiadający o jednym z najsłynniejszych w historii internetu ataku hakerskim na serwis AshleyMadison.com.

Telewizja TLC w czwartek, 29 października, o godz. 23.30 pokaże dokument "Zdrady online", opowiadający o jednym z najsłynniejszych w historii internetu ataku hakerskim na serwis AshleyMadison.com.
Dokument "Zdrady online" opowiada o internetowym fenomenie, który zawładnął światem, dotykając przy tym najgłębszych uczuć: miłości, straty i zdrady /TLC /materiały prasowe

"Życie jest za krótkie. Zafunduj sobie romans" - takim hasłem reklamowym AshleyMadison.com, portal randkowy dla dorosłych, kusił miliony swoich użytkowników na całym świecie. Do momentu, kiedy padł ofiarą ataku hakerów. Było to jedno z najgłośniejszych włamań w historii internetu, które swoimi skutkami dotknęło ponad 30 mln użytkowników serwisu z całego świata.

Rozwój technologii nie tylko zmienił postrzeganie miłości jako takiej, ale też samo zjawisko zdrady. "Skok w bok" nie jest już tematem tabu, o którym rozmawia się szeptem czy plotkuje w ukryciu. Zmieniły się nie tylko sposoby zdradzania, ale też ukrywania niewierności. Przypadek serwisu AshleyMadison.com otworzył ludziom oczy na ten problem, przyczyniając się do rozpoczęcia dialogu o kondycji dzisiejszego społeczeństwa, monogamii i instytucji małżeństwa.

Reklama

Wraz z rosnącą rolą technologii i coraz łatwiejszym do niej dostępem nasuwają się pytania: Czy kobiety są bardziej skłonne do zdrady? Czy monogamia i małżeństwo to przeżytek? Jakie są zalety i wady otwartych związków? Po tym, jak miliony osób dosłownie złapano na "gorącym" uczynku, a społeczeństwo zaczęło otwarcie rozmawiać o zdradzie, temacie dotychczas "zakazanym" - Discovery Networks International postanowiło przyjrzeć się zjawisku internetowej niewierności. A przy tym zadać najważniejsze pytanie: Czy strony poświęcone romansowaniu online w pełni zaspokajają potrzeby odwiedzających je osób, czy też może wręcz zachęcają do zdrady?

"Zdrada i ryzyko jej ujawnienia istniały na długo przed pojawieniem się internetu. Ale to właśnie technologia nadała tym zjawiskom nowy wymiar" - mówi Sarah Thornton, Vice President of Production and Development Factual Entertainment w Discovery Networks International, pomysłodawczyni dokumentu. "Film opowiada o internetowym fenomenie, który zawładnął światem, dotykając przy tym najgłębszych uczuć: miłości, straty i zdrady. Pokazuje nasze najbardziej typowe zachowania przez pryzmat nowoczesnej współczesności".

Twórcy dokumentu "Zdrady online" próbują dociec, jak internet zmienił dzisiejsze stosunki międzyludzkie, starając się przy tym zrozumieć, co tak naprawdę skłania ludzi do zdrady. Kamera nie tylko towarzyszy ludziom, dla których "świat internetowej niewierności" stał się drugim domem, ale też przedstawia historie słynnych wycieków do sieci danych z prywatnych kont znanych celebrytów. Dokument opowiada prawdziwe historie ludzi prowadzących "drugie życie" w ukryciu przed ich partnerami, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego angażują się oni w te relacje emocjonalnie i fizycznie. Daje tym samym do myślenia widzom, dlaczego osoby te zdecydowały się zdradzić ukochaną osobę...

Z drugiej zaś strony program ma również uzmysłowić społeczeństwu, czym jest hakerstwo internetowe i przestrzec, że ofiarą ataku na prywatność może paść każdy z nas.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zdrady online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL