Reklama

Wybory połączą media?

Tegoroczne wybory prezydenckie ponownie mogą połączyć na co dzień rywalizujące ze sobą media. Telewizja Polsat wśród Telewizji Polskiej oraz TVN szuka partnera przy organizowaniu debaty.

Polsat prowadzi rozmowy z TVP i TVN o współorganizowaniu przedwyborczego spotkania kandydatów - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Reklama

Polsat rozważa zorganizowanie debaty wspólnie z TVN lub niedzielnej z TVP.

Przypomnijmy, że na 13 czerwca telewizyjna Jedynka zaplanowała debatę z Bronisławem Komorowskim (PO), Jarosławem Kaczyńskim (PiS), Grzegorzem Napieralskim (SLD), Waldemarem Pawlakiem (PSL). Już teraz wiadomo jednak, że kandydat PO nie weźmie w niej udziału.

W czwartek, 10 czerwca, szefowie sztabów wyborczych Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego mieli rozmawiać na temat ewentualnej debaty organizowanej przez TVN i TVN24, jednak z powodu "niedogodności terminowych" do tego spotkania nie doszło.

Debata z udziałem dwóch najpoważniejszych kandydatów na prezydenta planowana jest w efekcie pomiędzy pierwszą a drugą turą wyborów, po 20 czerwca.

Przypomnijmy, że w trakcie trwania kampanii wyborczej spośród wszystkich mediów najbardziej krytykowana jest Telewizja Polska. Po Andrzeju Olechowskim i Marku Jurku do "ataku" przystępił Janusz Korwin-Mikke, który poinformował media, że pozwał do sądu TVP. Według niego nadawca publiczny udostępnia mu za mało czasu antenowego w kampanii wyborczej.

Media2.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji | telewizja | TVN SA | TVP | Polsat | wybory | media

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje