Reklama

TVP zawiesza emisję programu Jana Pospieszalskiego "Bliżej"

Telewizja Polska zawiesiła program Jana Pospieszalskiego "Bliżej" - dziennik "Fakt" poinformował na Twitterze. Gościem najbliższego odcinka miał być Paweł Kukiz.

"Przed chwilą otrzymaliśmy lakoniczną informację od Dyrekcji, że program jest w tym tygodniu zawieszony. Nie podano żadnego uzasadnienia" - serwis telewizjarepublika.pl przytoczył oświadczenie producenta show Pawła Nowackiego i prowadzącego Jana Pospieszalskiego.

Reklama


W ostatnim, emitowanym 14 maja odcinku "Bliżej", którego gośćmi byli: prof. Wojciech Łukowski z Instytutu Nauk Politycznych UW oraz prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pojawił się sondaż dotyczący wyborów prezydenckich. Widzowie zostali w nim zapytani, czy poprą kandydata popieranego przez WSI. Ankieta wzbudziła zainteresowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która zwróciła się do TVP z prośbą o udostępnienie nagrania programu.

We wtorkowym głównym wydaniu "Wiadomości" wystosowano przeprosiny za ubiegłotygodniowy program Jana Pospieszalskiego, który - jak podkreślono - "wykorzystano do naruszającego zasadę rzetelności dziennikarskiej ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego".

"Bliżej" Jana Pospieszalskiego był już zdejmowany z ramówki TVP w styczniu 2014. Władze TVP nie zgodziły się wtedy na to, aby gościem był publicysta Jacek Karnowski. Do wizyty Karnowskiego w "Bliżej" dojść miało dwa dni po pogrzebie Andrzeja Turskiego.

Miesiąc wcześniej należący do braci Karnowskich portal wpolityce.pl napisał, że Turski nie poprowadził "Panoramy" 30 listopada 2013, bo był pijany. TVP wydała wówczas oświadczenie, że prawdziwym powodem absencji Turskiego był pogarszający się stan zdrowia.

Andrzej Tuski zmarł 31 grudnia 2013.

"Program (...) nie zostanie dziś, w czwartek 9 stycznia, wyemitowany w TVP Info, w wyniku decyzji jej autora, który odrzucił warunek kierownictwa stacji" - napisały władze TVP w oświadczeniu.

"Zakaz zaproszenia do TVP redaktora Jacka Karnowskiego ma charakter przypominający cenzuralny 'zapis na nazwisko' stosowany w PRL-u. Jako człowiek, który współtworzył niezależny obieg prasowy za czasów komunistycznych, nie mogę się na to zgodzić" - odpowiedział producent programu Paweł Nowacki w oświadczeniu opublikowanym przez wpolityce.pl.

"Bliżej" to program publicystyczny emitowany w czwartkowe wieczory na antenie TVP Info.

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jan Pospieszalski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje