Reklama

Reklama

"Squid Game": Fenomen Netflixa kreuje modę? Będzie 2. sezon?

Serial "Squid Game" nieoczekiwanie stał się hitem Netflixa. Czy południowokoreańska produkcja o tajemniczej i brutalnej grze będzie inspiracją dla fanów mody? Niewykluczone. Fani czekają również na 2. sezon.

Serial "Squid Game" nieoczekiwanie stał się hitem Netflixa. Czy południowokoreańska produkcja o tajemniczej i brutalnej grze będzie inspiracją dla fanów mody? Niewykluczone. Fani czekają również na 2. sezon.
Ho-yeon Jung wcieliła się w rolę zawodniczki nr 067, Kang Sae-byeok /Netflix / Courtesy Everett Collection / EastNews /East News

Zielone dresy retro i białe trampki - takie uniformy noszą bohaterowie serialu "Squid Game". Możliwe, że podobne stylizacje już wkrótce będzie można oglądać na ulicach miast. Jak donosi platforma Lyst, już widać rosnące zainteresowanie ubraniami bohaterów serialu.

Nie tylko "Squid Game". Inspirację modą

Seriale Netflixa, takie jak "Emily w Paryżu", "Gambit królowej" czy "Wąż", dostarczają inspiracji tym, którzy lubią bawić się modą. Teraz do grona tych produkcji dołączyła południowokoreańska produkcja "Squid Game".

Reklama

Jak wskazują analitycy platformy zakupowej Lyst, która śledzi globalne trendy sprzedażowe, ubrania noszone przez bohaterów "Squid Game" spowodowały wzrost zainteresowania zielonymi dresami i białymi trampkami. Już kilka dni po premierze serialu liczba wyszukiwań zielonych dresów w stylu retro wzrosła o 97 procent, a popularność białych wsuwanych trampek poszybowała w górę o 145 procent.

Moda na ubieranie się w stylu "Squid Game" nie zaskakuje analityczki ds. handlu detalicznego Kayli Marci, która przyznała na łamach "Vogue Business", że seriale zawsze były źródłem modowych inspiracji, szczególnie w pandemii.

"Nawet po zniesieniu obostrzeń i powrocie pokazów mody prezentowanych na żywo, seriale będą dla widzów źródłem modowych inspiracji, a dla firm doskonałym sposobem na wzbudzenie zainteresowania konsumentów" - stwierdziła Marci.

Wiedzą o tym magazyny modowe, które już przygotowały dla czytelników zestawienia, w jaki sposób mogą skompletować strój w stylu "Squid Game". Takie propozycje mogą okazać się szczególnie cenne przed Halloween. Jak bowiem wynika z analiz Google to właśnie przebrania inspirowane bohaterami serialu cieszą się dziś największym zainteresowaniem internautów.

"Squid Game" - fabuła, zwiastun, obsada. Będzie 2. sezon?

"Squid Game" to historia 456 bardzo różnych osób z Korei Południowej, którzy pogrążeni są w ogromnych długach. Dzięki udziałowi w grze, mają nadzieję wyjść na prostą. Podstawowe zasady są jasne: przegrany ginie, a zwycięzca może być tylko jeden.

W serialu występują nieznani widzom aktorzy. Sensacją okazała się HoYeon Jung ze "Squid Game"Profil 27-latki w mediach społecznościowych, która zagrała gracza numer 067, obserwuje ponad 13 milionów użytkowników! Aż trudno uwierzyć, że występ w serialu był jej aktorskim debiutem.

Czytaj więcej:
"Squid Game": Będzie 2. sezon? Wcześniej serialu nikt nie chciał
"Squid Game": Debiutantka HoYeon Jung została międzynarodową gwiazdą!

Pierwszy sezon serialu ma dziewięć odcinków. Wielu widzów twierdzi, że zakończenie może sugerować, że powstanie kontynuacja. Jednak oficjalnie nie potwierdzono, że powstanie drugi sezon "Squid Game". Netflix chciałby, żeby powstał 2. sezon, ale wszystko zależy od południowokoreańskiego reżysera, twórcy serialu.

"Nie mam jeszcze opracowanego scenariusza drugiego sezonu" - przyznał Hwang Dong-hyuk.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Squid Game

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama