Reklama

Reklama

Serialowy "Wywiad z wampirem". Kto za kamerą?

Alan Taylor to specjalista od dobrych seriali. Wyreżyserował wiele odcinków produkcji, które przeszły do historii telewizji. To przede wszystkim "Gra o tron", ale też "Rodzina Soprano", "Mad Men" czy "Zakazane imperium". Teraz do tej listy dołączy serial "Wywiad z wampirem". Taylor zrealizuje dwa odcinki tego czekającego na rozpoczęcie zdjęć projektu, który wyprodukuje stacja AMC.

Kto zagra w serialowej wersji "Wywiadu z wampirem"?

Portal "Variety" precyzuje, że Taylor wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki "Wywiadu z wampirem". Oprócz tego będzie też producentem wykonawczym tego serialu, opartego na motywach bestsellerowej książki Anne Rice pod tym samym tytułem. Tej samej, która była już inspiracją filmu Neila Jordana "Wywiad z wampirem" z Tomem Cruisem i Bradem Pittem w rolach głównych.

Alan Taylor to doświadczony twórca, który ma na koncie również piloty innych popularnych seriali. To między innymi inna produkcja stacji AMC, czyli "Mad Men". Z kolei za realizację jednego z odcinków "Rodziny Soprano, Taylor otrzymał statuetkę Emmy za najlepszą reżyserię serialu dramatycznego. Taylor jest też reżyserem takich filmów jak "Thor: Mroczny świat", "Terminator: Genisys" czy czekający na premierę prequel "Rodziny Soprano", film "Wszyscy święci New Jersey".

Reklama

"Alan Taylor to legendarny reżyser. Wiąże nas z nim historia sięgająca pierwszego odcinka serialu "Mad Men". Była to godzina znakomicie wykonanej telewizji, która pchnęła naszą firmę w nowym kierunku, w stronę bycia prawdziwą siłą w tworzeniu oryginalnych produkcji. Do pracy nad 'Wywiadem z wampirem' kompletujemy prawdziwy dream team talentów. Od Rolina Jonesa, przez Marka Johnsona, aż po Alana, twórcę, którego dorobek mógłby złamać IMDb. Nie mówiąc już o niesamowitych opowieściach Anne Rice i stworzonych przez nią postaciach, które zachwyciły miliony czytelników na całym świecie. Nie możemy się doczekać tego serialu i kolejnych, o których już myślimy" - powiedział Dan McDermott, prezydent programowy AMC Networks i AMC Studios.

Stacja AMC ogłosiła start prac nad "Wywiadem z wampirem" w czerwcu tego roku. Serial na podstawie książki Rice będzie miał osiem odcinków. Jego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Rolin Jones ("Trawka", "Perry Mason"), a producentem ze strony AMC jest Mark Johnson ("Breaking Bad", "Zadzwoń do Saula"). W posiadaniu stacji są prawa do ekranizacji powieściowych cykli autorstwa Anne Rice - "Kroniki wampirów" oraz "Dzieje czarownic z rodu Mayfair".

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alan Taylor | Wywiad z wampirem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje