Reklama

Reklama

Rinke za kratami... z "Pudzianem"

Czwarty odcinek nowej serii programu "Rinke za kratami" już 28 września o 22:05 w Polsacie. Tym razem Rinke sprowadzi do więzienia Mariusza Pudzianowskiego. Co powie więźniom popularny "Pudzian"?

Czwarty odcinek nowej serii programu "Rinke za kratami" już 28 września o 22:05 w Polsacie. Tym razem Rinke sprowadzi do więzienia Mariusza Pudzianowskiego. Co powie więźniom popularny "Pudzian"?
Mariusz Pudzianowski rozmawiał z osadzonymi jak równy z równym /Polsat

Osadzeni sporo czasu spędzają w ich ulubionym miejscu czyli na siłowni. Rinke zauważył, że na ścianach wisi wiele plakatów z podobizną Mariusza "Pudziana" Pudzianowskiego, dlatego postanowił go zaprosić na spotkanie z więźniami. Znany i lubiany sportowiec przyjechał do Zakładu Karnego w Siedlcach i zorganizował trening dla wszystkich chętnych. Ale co najważniejsze, podzielił się z nimi swoją historią i pokazał, że prawdziwą siłą strongmana nie są mięśnie a charakter. Mariusz rozmawiał z osadzonymi jak równy z równym, bo wiele lat temu sam był jednym z nich. Rinke Rooyens wcześniej o tym nie wiedział.

- Wychodząc z więzienia, nie miałem nic. Miałem cztery pary spodni, dwie pary butów i ręce. Później była tylko praca i trening. Pracowałem gdzieś na stróżówce, pustaki robiłem i można było? Można - mówi Mariusz Pudzianowski. Dzięki swojej ogromnej determinacji i tytanicznej pracy dzisiaj jest sportowym idolem dla wielu osób. Jakich rad udzieli więźniom Pudzian?

Reklama

W tym odcinku Rinke odwiedzi także przedsiębiorstwo produkcyjne SETA, które znajduje się na terenie Zakładu Karnego. Osadzeni szyją tam materace, odzież więzienną oraz roboczą. Rinke zdradzi, co się dzieje z ich wypłatą i dowiemy się także czym jest tzw. żelazna kasa.

Minuty, godziny, dni, miesiące, lata - osadzeni mają bardzo dużo czasu na rozmyślanie o winie i karze, rodzinie i miłości, o życiu i śmierci. Jeden z więźniów, nie widział się z rodziną od lat, bo twierdzi, że tak mu łatwiej żyć za murami, niedawno miał zawał - czy to doświadczenie skłoni go do odnowienia relacji z najbliższymi?  Inny osadzony  walczy z rakiem i złożył wniosek o przerwę w wykonaniu kary na czas leczenia. Czy komisja się na to zgodzi? Odpowiedzi na te pytania poznamy w programie "Rinke za kratami“ w środę, 28 września, o godzinie 22:05 w Polsacie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rinke za kratami

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy