Reklama

Powstaje serial o życiu i karierze Eugeniusza Bodo

Rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Bodo", będącego opowieścią o życiu i karierze Eugeniusza Bodo. W roli amanta międzywojennego kina wystąpią Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt. W ramach przygotowań do udziału w projekcie obaj aktorzy uczyli się śpiewu i stepowania - mają nadzieję, że dzięki temu uzyskają efekt niespotykany dotąd w polskiej telewizji.

Eugeniusz Bodo był jedną z największych gwiazd dwudziestolecia międzywojennego. Zagrał w blisko trzydziestu filmach, występował w teatrach rewiowych, był twórcą pamiętanych do dzisiaj szlagierów, takich jak "Już taki jestem zimny drań" i "Baby, ach te baby", a także scenarzystą i reżyserem. Zmarł w 1943 roku.

Reklama

Serial realizowany przez TVP opowiadać będzie o jego drodze na szczyt sławy od ucieczki z domu i pierwszych kroków aktorskich. W roli Eugeniusza Bodo widzowie zobaczą dwóch aktorów: Antoniego Królikowskiego i Tomasz Schuchardta. Jako pierwszy na ekranie pojawi się Królikowski.

- W pierwszej połowie filmu opowiadam o dojściu do sławy przez Eugeniusza, o pracy, którą musiał poświęcić, żeby wejść na szczyt. I kiedy wchodzi na szczyt, to w zasadzie wtedy pałeczkę przejmie Tomek. Zapewniam, że te odcinki, które będą z moim udziałem, czyli to dochodzenie do sławy, do tego splendoru, z jakim musiał się borykać Eugeniusz Bodo, to równie ciekawa historia, jak ta, o której będziemy opowiadać już w drugiej części tego serialu - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Antoni Królikowski.

W piątym odcinku Królikowskiego zastąpi Tomasz Schuchardt. Aktor nie zazdrości jednak młodszemu koledze - na Królikowskim ciąży bowiem odpowiedzialność za bardzo dobre rozpoczęcie serialu. Nie ukrywa, że momentami ma wrażenie, że to jemu będzie trudniej.

- Serial na razie ma takie założenie, żeby każdy kolejny odcinek coraz bardziej go napędzał i powinno się w każdym kolejnym odcinku coraz więcej dziać. Stąd, jeżeli jestem drugi, to teoretycznie mam właśnie coraz trudniej, bo na starcie wskakuję na jakiś poziom. Powinienem kontynuować to, co Antek zaczął. Ale z drugiej strony będę już wiedział, co on zaczął. I myślę, że zarówno jedna sytuacja, czyli moja, jak i druga, czyli Antka, ma swoje bardzo duże plusy i bardzo duże minusy - mówi Tomasz Schuchardt.

Obaj aktorzy znali wcześniej postać Eugeniusza Bodo. Mimo wszystko, przygotowując się do roli, czytali publikacje na jego temat i oglądali filmy, w których zagrał. Zdaniem Tomasza Schuchardta Bodo obdarzony był magnetyczną osobowością, potrafił przyciągać ludzi, a zwłaszcza kobiety. Wobec wszystkich był niezwykle szarmancki, a byłe kochanki wspominały go dobrze, mimo że to on inicjował rozstanie. Wątek prywatnych relacji z kobietami będzie stanowił istotną część serialu. Twórcy będą próbowali pokazać dlaczego, mimo ogromnego powodzenia, Bodo nigdy nie zaangażował się w stały związek.

- Używanie słów typu bawidamek raczej jest dużym nadużyciem. Wszystko to było spowodowane - nie wiem, czy to jest lepsze słowo - pewnego rodzaju egoizmem twórczym. Jako artysta, który kochał tworzyć i który całe życie podporządkował temu, żeby tworzyć, również życie prywatne temu podporządkował. I żeby robić dobre rzeczy, a mamy bardzo dużo przykładów takich realizacji do dziś zachowanych, niestety, poświęcił temu także swoje życie prywatne, a więc i relacje damsko-męskie - mówi Tomasz Schuchardt.

Specyfika roli wymagała od Królikowskiego i Schuchardta także nauki śpiewu i tańca, zwłaszcza stepu. Obaj przez kilka miesięcy trenowali wokal, obecnie natomiast przygotowują się do nauki gotowych choreografii tanecznych. Wierzą, że przygotowania te zaowocują niezwykłym efektem, niespotykanym dotąd w polskiej telewizji.

- Łączymy to powoli, mamy parę piosenek, które trzeba przygotować zarówno wokalnie, jak i ruchowo. To wszystko jest dosyć skomplikowane, ale rozwijamy się, trenujemy razem z Tomkiem zresztą, który trenujemy step. Wychodzi nam to już coraz lepiej, jest to fantastyczna w ogóle forma tańca, bardzo mi odpowiada - mówi Antoni Królikowski.

W serialu "Bodo" zagra 240 aktorów, 300 epizodystów oraz 4 tys. statystów. W pierwszoplanowych rolach, oprócz Antoniego Królikowskiego i Tomasza Schuchardta, widzowie TVP1 będą mogli obejrzeć Romę Gąsiorowską, Patricię Kazadi, Annę Próchniak, Piotra Żurawskiego, Filipa Bobka oraz Bartłomieja Kotschedoffa. Zdjęcia kręcone będą w blisko 300 lokalizacjach, m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Żyrardowie i Zgierzu.

13-odcinkowy serial trafi na antenę TVP1 wiosną 2016 roku.


Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Newseria Lifestyle

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eugeniusz Bodo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje