Reklama

Reklama

Powiększa się obsada serialu "Ripley"

Nabierają rozpędu prace nad produkowanym przez stację Showtime serialem "Ripley". Jego fabuła oparta będzie na motywach serii powieści Patricii Highsmith, których bohaterem był Tom Ripley.

Nabierają rozpędu prace nad produkowanym przez stację Showtime serialem "Ripley". Jego fabuła oparta będzie na motywach serii powieści Patricii Highsmith, których bohaterem był Tom Ripley.
W "Utalentowanym panu Ripleyu" z 1999 roku w głównych rolach oglądaliśmy Gwyneth Paltrow, Jude'a Lawa i Matta Damona /Everett Collection /East News

W serialu w rolę Toma Ripleya wcieli się brytyjski aktor Andrew Scott, znany z roli Moriarty'ego w serialu BBC "Sherlock". Teraz ujawniono nazwisko drugiego zaangażowanego do produkcji aktora. Do obsady dołączy Johnny Flynn, który w 2017 roku zwrócił na siebie uwagę świetną rolą w dramacie "Pod ciemnymi gwiazdami". Flynn w serialu "Ripley" wcieli się w Dickiego Greenleafa.

Akcja składającego się z ośmiu odcinków pierwszego sezonu serialu "Ripley", rozgrywać się będzie na początku lat 60. ubiegłego wieku. Jego bohater, nowojorski włóczęga Tom Ripley, zostaje wynajęty przez miejscowego bogacza, by sprowadzić do domu jego syna, Dickiego. Dickie wiedzie wygodne i próżniacze życie we Włoszech i ani myśli wracać do Stanów. Wyruszając do Włoch, Tom wkracza na ścieżkę oszustwa i kłamstwa, które w końcu prowadzi do morderstwa.

Reklama

Autorem scenariusza pierwszego sezonu serialu "Ripley" jest Steven Zaillian, który pełnić będzie również rolę producenta. Zaillian to scenarzysta pięciokrotnie nominowany do Oscara oraz laureat tej nagrody za scenariusz do filmu "Lista Schindlera". Na początku lutego Zaillian stanie przed kolejną szansą na zdobycie Oscara. W kategorii dla najlepszego scenariusza adaptowanego nominowany został napisany przez niego "Irlandczyk".

Tom Ripley był bohaterem serii pięciu książek napisanych przez Patricię Highsmith. Pierwsza z nich, "Utalentowany pan Ripley" ukazała się w 1955 roku, ostatnia, "Ripley pod wodą", w 1991 roku. Książkową serię uzupełniają powieści "Ripley pod ziemią", "Gra Ripleya" oraz "Uczeń Ripleya".


Książka "Utalentowany pan Ripley" została już kiedyś przeniesiona na duży ekran przez Anthony'ego Minghellę. W "Utalentowanym panu Ripleyu" w rolach głównych wystąpili Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrow i Cate Blanchett.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL