Reklama

Reklama

Piotr Bałtroczyk bojkotuje TVP

"Na pewno nie wystąpię w publicznej telewizji, dopóki będzie nią rządził Jacek Kurski" - powiedział Piotr Bałtroczyk, odpowiadając na pytania w rubryce "Akt męski" w miesięczniku "Twój Styl".

Piotr Bałtroczyk podczas Kabaretonu na festiwalu Top Trendy Sopot 2012

Piotr Bałtroczyk pytany, w jakiej sytuacji złamie swoje zasady powiedział, że w pracy... zasad nie łamie.

"W pracy - nie. Na pewno nie wystąpię w publicznej telewizji, dopóki będzie nią rządził Jacek Kurski. Dla niej [swej życiowej partnerki - red.] - chyba każdą. Oprócz występu w telewizji publicznej" - wyznał popularny konferansjer, satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz, poeta oraz prezenter.

Bałtroczyk w Telewizji Polskiej prowadził program satyryczny "I kto to mówi?", emitowany w TVP2 do 2014 roku. Był również prezenterem takich programów w TVP, jak "Zwyczajni niezwyczajni", "Pegaz" czy "Kochamy polskie komedie". W 2006 rozpoczął współpracę z Polsatem, gdzie prowadził program "Piotr Bałtroczyk przedstawia". Od 2008 do 2009 prowadził show "Piotr Bałtroczyk na żywo".

Reklama

Piotr Bałtroczyk wielokrotnie prowadził też najpopularniejszy ogólnopolski festiwal grup kabaretowych - Przegląd Kabaretów Amatorskich PaKA w Krakowie. Był również gospodarzem Kabaretonu na festiwalu Top Trendy w Sopocie.

Artysta brał udział w emitowanym przez telewizję Polsat, a następnie przez TV4 improwizowanym serialu kabaretowym "Spadkobiercy". Jest laureatem Wiktora w 2004 i 2007 roku w kategorii "osobowość telewizyjna".

To nie jest łatwy czas dla twórców kabaretowych w TVP. Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy od siedmiu lat telewizyjna Dwójka nie pokazała Płockiej Nocy Kabaretowej (1 maja odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy).

"Nie podobało mi się, że program jest niekompletny. Dwójka to nie jest półka, na której każdy kładzie, co uważa. Położy to, co ja uznam za właściwe" - powiedział dyrektor TVP2 Maciej Chmiel.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy