Reklama

Reklama

"Pajęczyna": Znamy datę premiery serialu z Joanną Kulig w roli głównej!

"Pajęczyna" to jedna z wyczekiwanych premier tego sezonu. We wtorek 19 października użytkownicy serwisu Player poznają 7-odcinkową historię inspirowaną mało znanymi faktami z późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy.

Joanna Kulig na planie serialu "Pajęczyna"

Dzieciństwo Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?

Reklama

"Pajęczyna": Obsada, zwiastun

W roli głównej bohaterki z 2010 r. -  Kornelii Titko -  widzowie zobaczą jedno z największych międzynarodowych odkryć ostatnich lat -  Joannę Kulig. Na ekranie partnerować jej będą: Eryk Lubos, Anna Radwan, Michalina Olszańska, Mateusz Banasiuk, Edyta Olszówka, Marek Kalita, Rafał Mohr, Andrzej Grabowski, Szymon Bobrowski, Wojciech Wysocki, Liliana Głąbczyńska, Przemysław Sadowski, Hubert Miłkowski i inni. 

Serial jest koprodukcją House Media Company i TVN Grupa Discovery.Producentami są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Ewa Gronowska, a charakteryzacją Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu "Pajęczyna" jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki. Serial został wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach tzw. Zachęt.


Premiera "Pajęczyny" we wtorek 19 października w Playerze.

Czytaj także: Iza Małysz odpadła z "Tańca z gwiazdami". Mąż komentuje: Powinna iść za ciosem

Czytaj także: Rosjanie nakręcą pierwszy film w kosmosie? Wkrótce start!

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje