Reklama

Reklama

Nie żyje dziennikarz Witold Odrobina. Miał 50 lat

Nie żyje Witold Odrobina - poinformował Press.pl. Popularny dziennikarz radiowy i telewizyjny miał 50 lat. "Wybitny i niepowtarzalny głos" - Press.pl cytuje opinię Tadeusza Sołtysa, dyrektora programowego RMF FM i wiceprezesa RMF.

Witold Odrobina (1971-2021)

Informację o śmierci Witolda Odrobiny wcześniej podali na Facebooku koledzy dziennikarza z radia RMF FM: Marek Balawajder i Marek Rusinek. Później potwierdziła ją także Edyta Kubalska, producentka "Raportu Turbo" w TVN Turbo.

Witold Odrobina: Najpierw RMF, potem TVN

Witold Odrobina był przez wiele lat związany z RMF FM, prowadził w radiu wiele audycji m.in.: "Szewski kwadrans" czy "Osadę Wirakocza". Po odejściu z RMF FM Marcina Wrony prowadził razem z Marcinem Jędrychem "JW23". Odrobina występował też w radionoweli "Apteka Marzenie", był współprowadzącym satyrycznej audycji weekendowej pod tytułem "Wiódł ślepy kulawego", w której razem z Jerzym Skoczylasem komentował wydarzenia minionego tygodnia, a w czasie ferii zimowych pracował przy Olimpiadzie FM.

W 1999 r. Odrobina został sieciowym reporterem RMF FM. Nadawał z Krakowa oraz innych zakątków Polski. Był członkiem specjalnej kapituły, która 1 maja 2006 r. proklamowała na warszawskim Placu Defilad IV RP oraz współautorem słynnych prowokacji, takich jak: "prostowanie" krzywej wieży w Toruniu, "Luksusowy" przystanek w Rzeszowie czy "Koncert ciszy" w opolskim Amfitearze. Brał również udział w nietypowych akcjach, np. "porywanie" autobusów z pasażerami i zabieranie ich do sklepu na darmowe świąteczne zakupy (m.in. w Łodzi i Bielsku-Białej), oraz relacjonował Rajd NEW ZELAND. Z powietrza, latając helikopterem RMF FM, dawał relacje z najważniejszych wydarzeń, takich jak powodzi stulecia w 1997 r., a także licznych akcji drogowych czy imprez organizowanych przez RMF FM: Inwazji Mocy, Koncertowego Lata, Wyścigu Spokoju.

Reklama

Po odejściu z RMF FM w 2006 roku pracował w Antyradiu, gdzie współprowadził poranny program "KurrAnty", audycję "Antyradio Machina" oraz był gospodarzem autorskiego programu "Wito Pyto".

Od kwietnia 2007 r. na antenie TV 4 prowadził program "Czułe Dranie", a od października 2007 r. był reporterem programu TVN "Studio Złote Tarasy". Z Antyradia odszedł w maju 2008 r. i przeszedł do Polskiego Radia Euro, gdzie do maja 2009 r. był gospodarzem porannej audycji "Po bandzie". Współpracował z kanałem Discovery Historia oraz na antenie TVN Warszawa prowadził autorski program "Odrobina Miasta".

Od listopada 2013 prowadził w dni powszednie program "Odrobina Krakowa" w radiu KRK FM. W tymże radiu pełnił także funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Odrobina prowadził też telewizyjny cykl "Odrobina Polski", który można było oglądać na antenie TVN Turbo. Ostatnio był reporterem magazynu "Raport" w TVN Turbo.

Czytaj również:

"Dziewczyny z Dubaju": Doda i Maria Sadowska dokończyły film!

"Dom Gucci": W imię Ojca, Syna i Lady Gagi [recenzja]

"Dziewczyny z Dubaju": Cała prawda na temat "afery dubajskiej"

Tylko w Interii! Cary Fukunaga i Linus Sandgren: Bond na miarę naszych czasów

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Witold Odrobina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje