Reklama

Netflix zekranizuje "Sto lat samotności" Marqueza

Netflix nabył prawa autorskie do powieści Gabriela Garcii Márqueza "Sto lat samotności" i wyprodukuje na jej podstawie serial. Jego producentem będzie syn pisarza Rodrigo Garcia. Zdjęcia do filmu będą kręcone głównie w Kolumbii.

Gabriel Garcia Marquez w 1991 roku w Kolumbii, fot. Ulf Andersen

Márquez długo nie mógł się zdecydować na sprzedaż praw autorskich do tej powieści, ponieważ uważał - jak mówi jego syn - że tak skomplikowanej narracji nie da się oddać w scenariuszu filmowym. Nie chciał też, by na podstawie jego książki powstał obraz anglojęzyczny.

Reklama

Rodrigo Garcia uważa jednak, że zastrzeżenia ojca przestają być aktualne w "złotym wieku seriali, przy udziale utalentowanych scenarzystów i reżyserów, jakości kinematografii" i przyszedł "najlepszy moment" na ekranizację "Stu lat samotności". Co więcej, serial zostanie nakręcony w języku hiszpańskim.

Na ekran zostały już przeniesione takie powieści Marqueza jak "Miłość w czasach zarazy" czy "Kronika zapowiedzianej śmierci".

"Sto lat samotności", najsłynniejsza powieść kolumbijskiego pisarza, wyszła w 1967 roku. Sprzedała się w około 47 milionach egzemplarzy.

Gabriel García Márquez to kolumbijski powieściopisarz, dziennikarz i działacz społeczny, jeden z najwybitniejszych twórców tzw. realizmu magicznego.

W 1982 pisarz został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Zmarł 17 kwietnia 2014 roku w Meksyku.


RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje