Reklama

Reklama

Logo programu Polsatu "Top Chef" w "Wiadomościach" TVP

Logo programu Polsatu "Top Chef" pojawiło się w emitowanym w niedzielę, 20 września, w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP1 materiale o zdrowej żywności.

Piotr Lisakowski w kucharskim stroju z logo "Top Chef" na antenie "Wiadomośc" TVP1

Jednym z ekspertów reporterskiego materiału TVP był kucharz Piotr Lisakowski, były uczestnik  programu"Top Chef", który wypowiadał się przed kamerą TVP w kucharskim stroju z logo show Polsatu.

"Doszukiwanie się w tym materiale znamion promocji konkurencyjnej stacji jest nadinterpretacją, zdaniem TVP - nieuprawnioną" - wyjaśniło biuro prasowe Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że 9 września w programie TVP1 "Świat się kręci" prowadzący program Maciej Kurzajewski zapowiedział premierę nowego reality-show Polsatu "Rinke za kratami" (Rinke Rooyens jest również producentem "Świat się kręci").

Reklama

Wywołało to burzę w kierownictwie TVP1. "Promowanie programów stacji konkurencyjnych nie jest dopuszczalne na antenach Telewizji Polskiej" - skomentowała wówczas tę sytuację Joanna Stempień-Rogalińska, p.o. rzeczniczka prasowa TVP.

Komisja Etyki, która czuwa nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, uznała za "niedopuszczalne [aby], aby dziennikarz TVP reklamował program komercyjnej stacji, konkurencyjnej wobec telewizji publicznej".

Maciej Kurzajewski został odsunięty od prowadzenia programu "Świat się kręci". Jego miejsce ma zająć Artur Orzech.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Top Chef

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje