Reklama

Reklama

Larry Sellers nie żyje. Aktor serialu "Doktor Quinn" miał 72 lata

Nie żyje Larry Sellers. Aktor, znany z roli w telewizyjnym hicie "Doktor Quinn", miał 72 lata.

Nie żyje Larry Sellers. Aktor, znany z roli w telewizyjnym hicie "Doktor Quinn", miał 72 lata.
Larry Sellers w serialu "Doktor Quinn" /CBS Photo Archive /East News

Z racji indiańskiego pochodzenia Larry Sellers często wcielał się na ekranie w postaci rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Po raz pierwszy na kinowym ekranie zobaczyliśmy go w historycznej "Rewolucji" Hugh Hudsona (1985), w kolejnych latach pojawiał się na ekranie m.in. w thrillerze "Zamach" z Charlesem Bronsonem  (1987), telewizyjnym westernie "Dziki i wolny" (1987) czy muzycznej komedii "Świat Wayne’a 2" (1993).

Larry Sellers: Tańcząca Chmura z serialu "Doktor Quinn"

Największą popularność przyniosła mu jednak rola jednego z szejneńskich przywódców, "Tańczącej Chmury", w serialu "Doktor Quinn". W telewizyjnym hicie Sellers występował przez pięć lat (1993-93), otrzymując nominację do nagrody Emmy.

Reklama

Aktora mogliśmy też oglądać w niewielkich rolach w innych telewizyjnych produkcjach: "Strażnik Teksasu" (Tom Uciekający Wilk), "Beverly Hills 90210" (szeryf Al Whitefeather) oraz "Rodzina Soprano" (profesor Del Redclay).

W trakcie kariery karierze pracował również jako kaskader oraz tłumacz i konsultant ds. Indian północnoamerykańskich. Był narodowym specjalistą od tej tematyki w Centrum Historii Indian Amerykańskich (Newberry Library Center for the History of the American Indian) w Chicago.

Zobacz również:

Najważniejszy film roku wchodzi do kin!

Odkryta przez Polaka! To jemu zawdzięcza wielką karierę

Gwiazda złożyła nietypową obietnicę. Po latach żałuje?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Larry Sellers | Doktor Quinn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL