Reklama

Reklama

Konkurs Chopinowski 2021: Wyniki II etapu. Ilu Polaków w III etapie?

23 pianistów, w tym sześciu Polaków zakwalifikowało się do III etapu XVIII Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Z ilu etapów składa się konkurs? Na antenie TVP Kultura można oglądać transmisje wszystkich etapów konkursu. Sprawdźcie wyniki II etapu!

23 pianistów, w tym sześciu Polaków zakwalifikowało się do III etapu XVIII Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Z ilu etapów składa się konkurs? Na antenie TVP Kultura można oglądać transmisje wszystkich etapów konkursu. Sprawdźcie wyniki II etapu!
Komkurs Chopinowski 2021: III etap potrwa od 14 do 16 października /Marek Lasyk/REPORTER /East News

Informacja o tym, kto po II etapie dostał szansę i przeszedł do III etapu Konkursu Chopinowskiego 2021 została ogłoszona we wtorek, 12 października, wieczorem.

Konkurs Chopinowski 2021: Kto w III etapie?

W I etapie XVIII Konkursu Chopinowskiego rywalizowało 87 pianistów, w tym 16 osób reprezentujących Polskę. Podczas II etapu zaprezentowało się 45 pianistów, w tym dziewięciu Polaków.

Reklama

Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń do III, przedostatniego etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego zakwalifikowało się 23 uczestników reprezentujących 11 krajów.

Jest wśród nich aż sześciu Polaków.

Oto uczestnicy III etapu:

1. Piotr Alexewicz, Polska
2. Leonora Armellini, Włochy
3. J J Jun Li Bui, Kanada
4. Michelle Candotti, Włochy
5. Yasuko Furumi, Japonia
6. Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia
7. Avery Gagliano, Stany Zjednoczone
8. Martin Garcia Garcia, Hiszpania
9. Eva Gevorgyan, Rosja/Armenia
10. Nikolay Khozyainov, Rosja
11. Su Yeon Kim, Korea Południowa
12. Aimi Kobayashi, Japonia
13. Mateusz Krzyżowski, Polska
14. Jakub Kuszlik, Polska
15. Hyuk Lee, Korea Południowa
16. Bruce (Xiaoyu) Liu, Kanada
17. Szymon Nehring, Polska
18. Kamil Pacholec, Polska
19. Hao Rao, Chiny
20. Miyu Shindo, Japonia
21. Kyohei Sorita, Japonia
22. Hayato Sumino, Japonia
23. Andrzej Wierciński, Polska

Z ilu etapów składa się Konkurs Chopinowski?

Konkurs Chopinowski należy do najważniejszych konkursów pianistycznych dla studentów akademii muzycznych oraz uczniów szkół muzycznych II stopnia. Jego program obejmuje wyłącznie utwory Fryderyka Chopina.

Konkurs składa się z trzech etapów i finału. Dwa pierwsze etapy to recitale solowe. W tym roku w III etapie Konkursu Chopinowskiego pianiści zagrają około 50-minutowy recital, podczas którego wykonają m.in. jedną z dwóch sonat (op. 35 lub op. 58, o ile nie wykonali ich we wcześniejszej rundzie) lub pełny cykl Preludiów op. 28 oraz wybrany cykl mazurków. Podczas finałów artyści wykonują z towarzyszeniem orkiestry wybrany koncert fortepianowy Fryderyka Chopina: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21.

Przesłuchania konkursowe odbywają się publicznie, w trzech etapach i finale. W tym roku do II etapu zostało dopuszczonych 45 uczestników, do III etapu 23 uczestników, a do finału dostanie się nie więcej niż 10 finalistów.

Konkurs Chopinowski 2021: Gdzie oglądać? Gdzie słuchać?

III etap potrwa od 14 do 16 października. Przesłuchania będą się odbywać w sesjach porannej (od godz. 10) oraz wieczornej (od godz. 17).

TVP Kultura codziennie, aż do zakończenia konkursu, jest Studio Konkursowe, które rozpoczyna i kończy transmisje koncertów i sesji przesłuchań konkursowych.

W trakcie trwania całego konkursu, widzowie TVP Kultura mogą śledzić na żywo zmagania młodych pianistów z całego świata również w internecie, na kanale streamingowym TVP Kultura 2 dostępnym pod adresem kultura2.tvp.pl.

Wszystkie przesłuchania są transmitowane także w aplikacji Chopin Competition, na stronie Chopin2020.pl oraz na kanale Chopin Institute na YouTube. Całość Konkursu transmituje też Program Drugi Polskiego Radia.

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina rozpoczął się 2 października i zakończy się 23 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: konkurs chopinowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama