Reklama

Gwiazdy "Big Brothera" wspominają Janusza Dzięcioła

"W pierwszej chwili myślałam, że to okrutny żart" - tak uczestniczka pierwszej edycji "Big Brothera", Manuela Jabłońska, zareagowała na informację o śmierci Janusza Dzięcioła. Zwycięzcę show TVN-u wspominają też pozostali uczestnicy programu: Klaudiusz Sevković, Alicja Walczak oraz Grzegorz Malec.

"W pierwszej chwili myślałam, że to okrutny żart" - tak uczestniczka pierwszej edycji "Big Brothera", Manuela Jabłońska, zareagowała na informację o śmierci Janusza Dzięcioła. Zwycięzcę show TVN-u wspominają też pozostali uczestnicy programu: Klaudiusz Sevković, Alicja Walczak oraz Grzegorz Malec.
Manuela Jabłońska, Janusz Dzięcioł i Alicja Walczak spotkali się w marcu w programie "Dzień Dobry TVN" /Kamil Piklikiewicz/DDTVN /East News

"Dla nas, byłych uczestników 'Big Brothera', to naprawdę smutna sytuacja. Zwłaszcza, że to druga, tak tragiczna śmierć członka naszej ekipy. Wcześniej była Ania Baranowska, teraz Janusz. To straszne" - Klaudiusz Sevković powiedział w rozmowie z "Faktem".

"To było trochę inne pokolenie. Janusz był starszy, jednak w pewnym momencie przesiąknął naszymi wariacjami. Będę go wspominał jako pogodną i sympatyczną osobę" - dodał Sevković.

"Myślę, że Janusz jako człowiek był spełniony. Był zadowolony z tego co zrobił, że jest już na emeryturze, że jak to się mówi - wybudował dom, miał rodzinkę. Myślę, że w pełni wykorzystał swój czas, ale jak wiadomo zawsze myślimy, że przydałoby się jeszcze dłużej pożyć. Ale czego nas uczy ta sytuacja? Żeby naprawdę pełniej żyć każdego dnia i doceniać ludzi których mamy wokół. Mam nadzieję, że Bóg będzie miał go w swojej opiece. Bardzo w to wierzę, bo to dobry człowiek był"  - Alicja Walczak opowiedziała w rozmowie z "Faktem".

Reklama

"Widzieliśmy się niedawno, przy okazji rozpoczęcia nowej edycji "Big Brothera" w TVN-nie. Był zaproszony właśnie Janusz z rodzinką, była Manuela i ja byłam. Byliśmy w trójkę. To był ostatni raz kiedy się widzieliśmy po wielu latach. To było takie wspomnienie jakby się spotkało kogoś z kim się przeżyło jednak bardzo ważny czas w swoim życiu. Z radością to wspominam, bo te wspomnienia są miłe, są dobre" - dodała Walczak.

"W pierwszej chwili myślałam, że to okrutny żart. Niestety z Polski płyną bezlitosne informacje. Trudno, bardzo trudno uwierzyć, że Janusza nie ma już wśród nas" - opowiedziała "Głosowi Wielkopolskiemu" kolejna z gwiazd pierwszego "Big Brothera", Manuela Jabłońska (w trakcie trwania programu była jeszcze Manuelą Michalak).

"Janusz był dobrym człowiekiem. Koleżeńskim i opiekuńczym. Sam mówił, że w domu Wielkiego Brata nie jest mu łatwo wśród ludzi o dekady młodszych od niego, ale się nie poddawał. Zawsze stawał na wysokości zadania. I to już nie chodzi o tylko o pobyt w programie, ale życie codzienne. Zawsze doprowadzał sprawy do końca" - dodała Manuela Jabłońska.

Kolegę z "Big Brothera" wspominał również Grzegorz Malec.

"Pamiętam Janusza jeszcze z domu Wielkiego Brata, chociaż minęło już trochę lat. Przypominam sobie, jak pielęgnował ogród. On przypominał mi mojego ojca. Był taki solidny i miał zasady, bardzo ważne zresztą. Teraz się mało takich zasad przestrzega. Poczciwy, uczciwy człowiek może niepotrzebnie się gdzieś spieszy" - Malec powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu".

Przypomnijmy, że Janusz Dzięcioł zginął w piątek, 6 grudnia, w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Auto prowadzone przez Dzięcioła wjechało pod pociąg.

W 1991 roku Dzięcioł objął funkcję komendanta straży miejskiej w Świeciu. Dziesięć lat później wziął udział w pierwszej edycji programu "Big Brother", który wygrał.

W latach 2002-2007 był radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu. W wyborach parlamentarnych 2007 kandydował z powodzeniem na stanowisko posła w okręgu toruńskim. Kandydował wówczas z list PO. W 2011 roku ponownie został posłem. W trakcie kadencji opuścił szeregi PO. 

W 2019 roku wystartował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL. Za kilka dni miał obchodzić 66. urodziny

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Dzięcioł
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy