Reklama

Gugała już nie jest szefem "Wydarzeń"

Jarosław Gugała, dotychczasowy szef "Wydarzeń" w Polsacie, od 1 lutego będzie dyrektorem całego Pionu Informacji i Publicystyki w tej stacji. Jednocześnie redakcja "Wydarzeń" zostanie połączona z informacyjnym kanałem Polsat News - zapowiedział w środę Polsat.

W skład Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat wchodzą: kanał Polsat News, "Wydarzenia" oraz Publicystyka.

Reklama

Dotychczas nadzór nad Pionem Informacji sprawował prezes Polsatu, Mirosław Błaszczyk. Nowa struktura Pionu Informacji nie przewiduje stanowiska szefa "Wydarzeń". Za "Wydarzenia" odpowiedzialni będą Henryk Sobierajski, jako szef kanału Polsat News, oraz Gugała. Szefem Publicystki pozostaje Bogusław Chrabota.

Gugała był szefem "Wydarzeń" od 2007 r., kiedy zastąpił na tym stanowisku Tomasza Lisa. Wcześniej, od 2003 r., był prezenterem polsatowskich "Informacji" a potem "Wydarzeń". Do Polsatu trafił po powrocie z Urugwaju, gdzie przez cztery lata był ambasadorem. Wcześniej był m.in. prezenterem "Wiadomości" w TVP, szefem "Jedynki" i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Branżowy Presserwis poinformował w środę, że w ramach restrukturyzacji pracę w Polsacie straciło ok. 20 osób, m.in. montażyści, operatorzy, realizatorzy i graficy, pracujący przy programach newsowych.

Jarosław Gugała jest jednym z nominowanych do Telekamery Tele Tygodnia 2011 w kategorii "informacje - osobowość".

- Jestem bardzo szczęśliwy, że znowu otrzymałem nominację do Telekamer. Gdyby się natomiast okazało, że otrzymam tę nagrodę, to byłby po prostu szczyt marzeń - powiedział w rozmowie z INTERIA.PL. - Telekamera to dowód na to, że to, co robimy, ma sens. To znaczy, że ktoś nas zauważa, docenia, że jesteśmy do czegoś potrzebni - dodał dziennikarz, dla którego jest to już czwarta nominacja do nagrody "Tele Tygodnia".


Oprócz Gugały w tym roku w gronie nominowanych w kategorii "informacje - osobowość" znaleźli się: Piotr Kraśko (TVP1), Andrzej Turski (TVP2), Krzysztof Ziemiec (TVP1) oraz jedyna kobieta w tym gronie, czyli Anita Werner (TVN).

Laureatów Telekamer poznamy 7 lutego 2011 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie. Uroczystość transmitować będzie bezpośrednio TVP2

Zobacz nasz raport specjalny poświęcony Telekamerom 2011!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wydarzenie | Polsat | Nie | Telekamery 2011

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje