Reklama

Reklama

George R.R. Martin podpisał pięcioletni kontrakt na wyłączność z HBO

Tworzeniem treści dla HBO i HBO Max zajmie się przez najbliższe pięć lat George R.R. Martin, czyli twórca "Sagi lodu i ognia", na podstawie której powstał hitowy serial "Gra o tron". Poczytny pisarz podpisał właśnie pięcioletni kontrakt na wyłączność z koncernem WarnerMedia, do którego należy HBO i HBO Max. Źródła, na jakie powołuje się portal "The Hollywood Reporter", mówią, że umowa ta wyceniana jest "w połowie ośmiocyfrowego przedziału".

George R. R. Martin

George R.R. Martin to twórca cyklu powieści, na których oparto fabułę "Gry o tron", jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Produkcja ta zebrała rekordową liczbę widzów, a także zdobyła imponującą liczbę nagród. Zakończyła się na ósmym sezonie, ale świat wykreowany przez Martina będzie miejscem akcji kolejnych produkcji HBO umiejscowionych w Westeros.

Pierwszym z przygotowywanych przez HBO spin-offów "Gry o tron" będzie szykowany z premierą na 2022 rok "House of the Dragon". Opowie o wojnie domowej, jaka wybuchła w szeregach rządzącego rodu Targaryanów. Wydarzenia te znane są z powieści Martina jako Taniec Smoków. Martin jest jednym ze współtwórców tego serialu oraz jego producentem wykonawczym. Popularny pisarz będzie również producentem wykonawczym innych przygotowywanych przez HBO projektów: adaptacji powieści Nnedi Okorafor ("Who Fears Death") i Rogera Żelaznego ("Droga").

Reklama

Na "House of the Dragon" się nie skończy. W ubiegłym tygodniu wyjawiono, że HBO i HBO Max pracują na kilkoma kolejnymi serialami umiejscowionymi w świecie "Gry o tron". Nie jest to tajemnicą, że prace nad takimi produkcjami trwają od dłuższego czasu. Wkrótce po finałowym odcinku "Gry o tron" informowano o kilku ewentualnych spin-offach, jednak nie każdy zaproponowany pomysł doczekał się choćby scenariusza. Fani Martina na pewno doczekają się adaptacji "Opowieści z Siedmiu Królestw". To rozgrywająca się na 90 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron" seria opowiadań o rycerzu Dunku, znanym jako Ser Duncan Wysoki, oraz jego giermku Jaju. Planowany jest również serial animowany przeznaczony na platformę streamingową HBO Max.

Wkrótce przed podpisaniem przez Martina kontraktu z WarnerMedia ogłoszono, że pisarz będzie producentem wykonawczym innej ekranizacji jego twórczości. Będzie to przygotowywany dla platformy streamingowej Peacock serial oparty na motywach książkowego cyklu "Dzikie karty". To alternatywna historia świata, w której obcy wirus uderzył w Ziemię w następstwie II wojny światowej, obdarzając garść ocalałych nadzwyczajnymi mocami. Niektóre z istot zostały nazwane Asami z powodu nadludzkich zdolności umysłowych i fizycznych, inne Jokerami z powodu przybierających różne formy deformacji ciał i umysłu. Nieliczni zwrócili się przeciw ludzkości i opowiedzieli po stronie zła - czytamy w oficjalnym opisie fabuły cyklu. Do dzisiaj powstało blisko trzydzieści kolejnych powieści tej serii rozpoczętej w 1987 roku. Pracowało nad nią w sumie ponad czterdziestu pisarzy.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: George R.R. Martin | HBO

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL