Reklama

Reklama

Filmowe hity na święta!

Przed nami Wielkanoc, czas radości i spotkań w rodzinnym gronie. Święta to także świetna okazja, by odpocząć... przed telewizorem. Sprawdźcie, co warto obejrzeć!

Przed nami Wielkanoc, czas radości i spotkań w rodzinnym gronie. Święta to także świetna okazja, by odpocząć... przed telewizorem. Sprawdźcie, co warto obejrzeć!
Daniel Craig i Léa Seydoux w filmie "Spectre" /materiały prasowe

Wielka Sobota, 31 marca

"Spectre" (TVP2)

24. z cyklu filmów o agencie Jej Królewskiej Mości, posługującym się kryptonimem 007. Tym razem James Bond (Daniel Craig po raz czwarty w tej roli) otrzyma zagadkową informację na temat własnej przeszłości. Skieruje go ona na trop organizacji Spectre. Trafi do Meksyku i do Rzymu, gdzie pozna zjawiskowo piękną wdowę po wpływowym gangsterze (Monica Bellucci). Wkrótce odkryje też prawdę na temat tego, kto rządzi światem. W tym czasie zwierzchnik Bonda, M (Ralph Fiennes), będzie toczył w Londynie bój o przyszłość MI6. 007 dotrze zaś do prywatnej kliniki w austriackich Alpach, gdzie pracuje psycholożka Madeleine (Léa Seydoux).

Reklama

"Kopciuszek" (TVN)

Kenneth Branagh czyta klasyczną baśń, w której zła macocha (Cate Blanchett) znęca się nad pasierbicą Ellą (Lily James). Los dziewczyny odmieni dopiero dobra Wróżka Chrzestna (Helenie Bonham Carter).

"Noe: wybrany przez Boga" (TV Puls)

Ludzkość pogrąża się w chaosie. Tylko potomkowie rodu Seta spełniają wolę Stwórcy. Jeden z nich, Noe (Russell Crowe), pewnej nocy ma koszmarny sen. Widzi w nim powódź, która zalewa Ziemię, powodując jej zniszczenie. By zrozumieć, co ów sen oznacza,odwiedza dziadka Matuzalema (Anthony Hopkins).

"Pszczółka Maja" (Polsat Film)

Z ula, w którym mieszka Maja, ktoś wykradł pszczele mleko. Podejrzenie pada na Maję. Pszczółka chce znaleźć prawdziwego winnego. Towarzyszy jej przyjaciel Gucio i mnóstwo kolorowych mieszkańców łąki, oczarowanych wdziękiem oraz energią Mai. Razem pokonają wroga i zapobiegną bitwie między pszczołami a szerszeniami.

"Dziwna przygoda Kubusia Puchatka" (TV6)

Krzyś i Kubuś Puchatek każdą wolną chwilę spędzają razem, ale wakacje dobiegają końca i Krzyś musi wracać do szkoły. Chłopiec zostawia przyjacielowi list dołączony do słoika z miodem. Niestety, przesłanie staje się nieczytelne. Kubuś wraz z przyjaciółmi jest przekonany, że chłopiec wpadł w tarapaty i potrzebuje pomocy.

"Mulan" (Polsat)

Mulan ma wyjść za mąż, jednak spotkanie ze swatką psuje jej przyjaciel świerszcz. Tego samego wieczoru ojciec dziewczyny zostaje powołany do wojska, by walczyć z Hunami, którzy najechali Chiny. Córka decyduje się go zastąpić. W przebraniu wymyka się z domu. Jej postępek sprawia, że do życia budzą się duchy rodzinnych przodków oraz maleńki smok Mushu. Przodkowie powierzają mu zadanie sprowadzenia Mulan do domu.

Niedziela Wielkanocna, 1 kwietnia

"Odlot" (TVN)

Carl Fredricksen, owdowiały emeryt, jest bardzo samotny. Gdy wokół jego domu wyrastają przytłaczające biurowce, staruszek postanawia zrealizować marzenie z młodości. Do komina domu przyczepia wypełnione helem balony i rusza w niezwykłą podróż do Ameryki Południowej.

"Gladiator" (TV Puls)

Rzymska armia pokonuje w 180 r. germańskich buntowników, a umierający cesarz Marek Aureliusz prosi zwycięskiego wodza Maximusa (Russell Crowe), by objął władzę w Rzymie. Zło jednak nie śpi... Zazdrosny syn cesarza zleca egzekucję generała i jego rodziny. Maximus jako niewolnik zaczyna uczestniczyć w walkach gladiatorów.

"Everest" (TVN)

Spektakularne kino akcji, nawiązujące do jednej z najtragiczniejszych wypraw na Mount Everest, w której zginęło aż 15 wspinaczy. Śmiałkowie walczą z burzami śnieżnymi, mrozem, brakiem tlenu, osłabieniem, a ich szanse na przetrwanie maleją. Czy wszyscy dotrą na szczyt? Rewelacyjni Jake Gyllenhaal i Josh Brolin oraz wspaniałe zdjęcia Salvatore Totino.

"Zakochany kundel" (Puls 2)

Pewnego dnia niesforny, bezpański kundel Tramp poznaje spanielkę Lady. Suczka należy do bogatej rodziny. Tramp traci dla niej głowę. On jednak z początku nie wpada jej w oko. Sytuacja zmienia się, gdy Lady, za sprawą okropnej ciotki Sary i jej dwóch kotów, zostaje wyrzucona z domu. Wówczas wraz z Trampem i innymi ulicznymi psami przeżywa mnóstwo przygód, poznaje smak swobody i miłości.

Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia

"7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (Polsat)

Siedmiu facetów szuka miłości. W tym gronie jest przystojny Tomek (Mikołaj Roznerski), któremu w życiu wszystko się udaje. Ma piękną narzeczoną Barbarę (Alicja Bachleda-Curuś). Planuje ślub. Rzecz w tym, że panicznie boi się zobowiązań i nie jest pewien, czy Basia to ta jedyna. Wkrótce spotyka inną (Joanna Opozda), która całe jego życie wywróci do góry nogami. Sercowe rewolucje czekają też niezdarnego Filipa (Paweł Domagała), producenta muzycznego Kordiana (Maciej Zakościelny), przebrzmiałego gwiazdora Ricky’ego (Zbigniew Zamachowski), weterana wojny w Afganistanie Stefana (Leszek Lichota) oraz kontrolera sanepidu Jarka (Piotr Głowacki).

"Królowa pustyni" (TVP1)

Gertrude Bell (Nicole Kidman) była kobietą niezwykłą. Ciekawość świata, odwaga i determinacja zaprowadziły ją w miejsce, które dla kobiet u schyłku XIX wieku były niedostępne. Zdobywała szczyty, odkrywała skarby starożytności i miała ogromny wpływ na politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Zyskała też szacunek mężczyzn w świecie arabskim, negocjując z samymi szejkami. Niemiecki reżyser Werner Herzog postanowił opowiedzieć o jej barwnym życiu w filmie "Królowa pustyni".

"Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" (TVN7)

Jelonka wierzy, że każdy zasługuje na szansę. Gdy spotyka tajemniczą bestię z Nibylandii, zaprasza ją do siebie. Nie wszystkim wróżkom podoba się jej decyzja. Jelonka z Dzwoneczkiem i resztą przyjaciółek próbuje przekonać mieszkańców Przystani Elfów, że bestia z Nibylandii jest łagodnym stworzeniem.

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy