Reklama

Reklama

Czekam na propozycje

Znamy ją z roli Xeni w "Szpilkach na Giewoncie", a także Pauli w serii "Dom nad rozlewiskiem". Niedawno pojawiła się również w "Na dobre i na złe"... i od razu mocno namieszała. Anna Czartoryska nie boi się wyzwań.

Nie tylko gra, ale także śpiewa. Niedługo ma ukazać się jej pierwszy album.

Dwa lata temu ukończyłaś Akademię Teatralną. Czy jesteś zadowolona z tego, co dotychczas osiągnęłaś?

- Bardzo, bo w tym czasie, dzięki szczęściu, udało mi się dużo zrobić. Staram się mierzyć z ambitnymi wyzwaniami, a takim jest choćby spektakl "Morfina". Zamierzałam zrobić recital, a powstał monodram. Jestem z niego bardzo dumna. Chcę podążać taką ścieżką zawodową, rozwijać się i osiągać sukcesy w zawodzie.

Brak tylko roli na dużym ekranie...

Reklama

- Nie śpieszę się, bo chcę zadebiutować w ciekawym filmie. Czekam na dobry scenariusz i propozycje.

Jakie wrażenie zrobił na Tobie szpital w Leśnej Górze?

- Gdy się kiedyś źle poczuję, pojadę tam i poproszę, żeby mnie przyjęli na leczenie! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Byłoby fajnie, gdyby tak wyglądały wszystkie placówki służby zdrowia w Polsce. I żeby wszędzie były takie piękne pielęgniarki jak w Leśnej Górze!

Co dolega Twojej bohaterce?

- Ma niewładną prawą rękę. Zagranie tej postaci to dla mnie duże wyzwanie. Nigdy nie byłam chora i nie leczyłam się w szpitalu. Gdy jestem na planie, staram się cały czas chodzić z unieruchomioną prawą ręką, a różne czynności próbuję wykonywać tylko lewą, żeby choć trochę zrozumieć położenie mojej bohaterki.

Dorota nie będzie szukała tylko pomocy medycznej...

- Widzowie dowiedzą się, że jest żoną Pawła (Maciej Marczewski), który, jak wiadomo, ma także inną żonę - Agatę (Emilia Komarnicka). Kiedyś pobrali się w Irlandii, gdzie razem mieszkali, a ich związek nie został anulowany. W dzisiejszych czasach, w dobie komputerów, trzeba się postarać, żeby mieć dwie żony.

Dorota przyjechała do Leśnej Góry odzyskać Pawła?

- Była zdeterminowana, żeby raz na zawsze zakończyć tę znajomość, ale musiała się przełamać, bo znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Ma poważne problemy zdrowotne, które spowodował Paweł, i brakuje jej pieniędzy na leczenie. Nie przyjechała upominać się o męża, tylko o zadośćuczynienie finansowe.

Czy Paweł jej pomoże?

- Będzie próbował jak najszybciej pozbyć się Doroty, żeby Agata nie dowiedziała się o jej istnieniu. Spróbuje wmówić nowej żonie, że moja bohaterka jest wariatką, która go prześladuje. Odmówi Dorocie jakiejkolwiek pomocy i zacznie ją zastraszać, ale ona nie odpuści. Znajduje się w tragicznej sytuacji, więc będzie gotowa posunąć się bardzo daleko.

Czy więc Agata dowie się o istnieniu Doroty?

- Tak, nawet zacznie jej pomagać. Pojawi się nadzieja, że Dorota odzyska sprawność. Zobaczymy, co nabroi, gdy będzie miała dwie sprawne rączki (śmiech).

Rozmawiał Kuba Zajkowski

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje