Reklama

Reklama

Co w telewizji? Filmowe hity na święta

Wielki Piątek, Wielka Sobota, a potem Wielkanoc to przede wszystkim czas refleksji i rodzinnych spotkań. Ale nie tylko... Stacje telewizyjne przygotowały na święta dla swych widzów sporo przebojów światowego kina.

Wielki Piątek, 14 kwietnia

"Mroczny Rycerz" (TVN)
Wiodący podwójne życie Batman musi zmierzyć się z wyjątkowo groźnym przeciwnikiem - psychopatycznym miłośnikiem zagadek Jokerem. Grający tę postać Heath Ledger nie żyje od 9 lat, a jednak dopiero teraz na jaw wychodzą dziwne fakty. Otóż okazuje się, że na ścianach pokoju aktora wisiały zdjęcia i cytaty z filmu. Co więcej, z głośników dobiegał głos Heatha, recytujący kwestie postaci. Obsesja czy jednak... warsztat aktorski?

"Królestwo niebieskie" (Polsat)
12 lat temu Liam Neeson spodobał się jako wracający z wyprawy krzyżowej rycerz, który uczy fachu syna (Orlando Bloom). - Już wtedy mierzyłem się z tematyką religijną - mówi aktor, zbierający dziś pochwały za rolę w "Milczeniu". Chodź ma 64 lata, ani myśli o emeryturze. - W młodości trenowałem boks, teraz wracam do tego sportu - twierdzi, podkreślając, że wkrótce przyda mu się kondycja. Zagra bowiem  detektywa Philipa Marlowe’a (wymyślił go Raymond Chandler) w serialu "Marlowe".

Reklama

"Noe: Wybrany przez Boga" (TV Puls)
Gdy Russell Crowe zjawił się na castingu do roli Noego, reżyser Darren Aronofsky nie wahał się ani chwili. - "Masz ją, jeśli zapuścisz brodę", zażartował - wspomina aktor. Crowe nie tylko kibicował Biało-Czerwonym na Euro 2016. Podczas rozmowy z Ronem Howardem (razem pracowali nad "Pięknym umysłem") dowiedzieliśmy się, że uchodzi za jednego z najsympatyczniejszych aktorów w Hollywood. Drugi to Tom Hanks. A potem długo, długo nikt...

"Powódź" (TVP2)
Morgan Freeman od lat budzi sympatię widzów. To dlatego zagrał Boga w komedii "Bruce Wszechmogący". - Nie myślcie jednak, że role rzezimieszków mnie odstręczają. W "Powodzi" wcieliłem się w herszta bandy, atakującej ofiary kataklizmu - mówi. Aktor od 2008 roku nosił specjalną rękawicę na dłoni, która uległa paraliżowi po wypadku. Zdjął ją dopiero niedawno, na planie filmu "Going in Style".

Wielka Sobota, 15 kwietnia

"Nietykalni" (TVP1)
Historia sparaliżowanego milionera i opiekującego się nim przestępcy chwyta za serca. - Pokazuje, że nic nie ma takiej mocy, jak przyjaźń ponad podziałami - mówi Omar Sy, wcielający się w pochodzącego z Senegalu Drissa. Ostatnio fani Omara są zachwyceni tym, z jaką łatwością przychodzi mu granie księcia... Jak to możliwe? Otóż aktor wystąpił w reklamie butów. Nie jest to jednak zwykły filmik. Sy wciela się bowiem w "Śpiącego Królewicza", którego ze snu budzi piękna tancerka, wkładająca mu na stopy parę wytwornych pantofli.

"Znachor" (TVP2)
Nie tak dawno Polskę obiegła wieść, że powstanie kontynuacja słynnego filmu "Znachor"(1981) Jerzego Hoffmana na motywach powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Podobno scenariusz obrazu pod roboczym tytułem "Wnyki" otrzymała do wglądu Anna Dymna, ale
propozycji nie przyjęła. Powód? Napięty plan pracy: gra w teatrze, mnóstwo czasu spędza też w Fundacji "Mimo Wszystko", czekając na finał 13. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (3 czerwca). Wśród gwiazd, które potwierdziły udział, są Stanisława Celińska, Bożena Dykiel, Tomasz Stockinger i Artur Barciś.

"Narzeczony mimo woli" (TVN)
Amerykańskie tabloidy twierdzą, że Brad Pitt rozstał się z Kate Hudson i związał z Sandrą Bullock. Aktorka, która w komedii "Narzeczony mimo woli" gra szorstką bizneswoman, twierdzi, że tytuł tego właśnie filmu nadaje się do streszczenia całego zamieszania: - Jeśli z nim jestem, to mimo woli lub z woli gazet - śmieje się. Na poważne randki chodzi z modelem Bryanem Randallem: - Z aktorami umawiać się nie chcę - mówi.

Niedziela Wielkanocna, 16 kwietnia

"Pan Wołodyjowski" (TVP2)
Mało kto dziś pamięta, że koszt ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza o "pierwszej szabli Rzeczpospolitej" wyniósł aż 40 mln zł, a w wielu scenach brało udział nawet do kilku tysięcy statystów. Tak, to była prawdziwa superprodukcja. Niezapomniane kreacje w filmie Jerzego Hoffmana stworzyli Tadeusz Łomnicki (zm. 1992) jako Mały Rycerz i Magdalena Zawadzka (dziś babcia Moniki w "M jak miłość"), czyli jego ukochana Baśka.

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" (TVN)
Indiana wyrusza do Peru, by odnaleźć Kryształową Czaszkę. Film z 2008 roku podzielił fanów Harrisona Forda. Część z nich twierdziła, że powinien darować sobie rolę ze względu na wiek, inni narzekali, że opóźni ona wejście aktora na plan "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy" (2015). Ford postawił na swoim i... ze wszystkim się wyrobił. Dziś wiadomo już, że do "Star Wars" więcej nie wróci (Han Solo umarł), natomiast za dwa lata zobaczymy go w 5. odsłonie przygód niezastąpionego Indiany. Trafi ona do kin w lipcu 2019 roku.

"Zostań, jeśli kochasz" (TVP1)
Chloë Grace Moretz debiutowała na srebrnym ekranie jako ośmiolatka. Mówi, że wczesny start pomógł jej zrozumieć rolę ambitnej wiolonczelistki w dramacie "Zostań, jeśli kochasz". - Muzycy szkolą się od najmłodszych lat. Często kosztem normalnego dzieciństwa -  przyznaje 20-latka, którą bliscy ze względu na wysokie IQ nazywają "mózgowcem". Jej bohaterka Mia ulega wypadkowi i znajduje się w stanie śmierci klinicznej. - Ten element scenariusza bardzo mnie zaciekawił, bo lubię myśleć o tym, co się z nami dzieje, gdy już  opadnie kurtyna.


"Och, Karol" (Polsat)
Polakom przypadła do gustu komedia o Karolu, niemogącym oprzeć się wdziękom (zbyt) wielu pań. Jan Piechociński mignął też w nowej wersji filmu ("Och, Karol 2") jako ksiądz. Dzisiaj znamy go jednak głównie z serialu "Klan", gdzie gra Feliksa, zakochanego w Monice (Izabela Trojanowska). Para planuje ślub.

"Wybuchowa para" (TV Puls)
On jest agentem. Ona leci z nim samolotem. Razem stają się nie do pokonania! Choć team Tom Cruise - Cameron Diaz spodobał się w "Wybuchowej parze", raczej nie spotkają się znowu na planie. Aktor pracuje nad "Mission: Impossible 6", a Cameron stara się z mężem Benjim Maddenem o adopcję. O Hollywood nie myśli.

"Agencie, podaj łapę" (TVN)
O tym, że psy są świetnymi aktorami, wiedzą nie tylko gwiazdy "Komisarza Aleksa", lecz także David Arquette. - Poznałem na planie "Agencie, podaj łapę" fantastycznego bulmastifa. Człowiek rzadko z taką cierpliwością znosi humory reżysera. Tymczasem ten łebski zwierzak ustawił całą naszą pracę - wspomina najmłodszy z piątki aktorskiego rodzeństwa.

Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia

"Titanic" (Polsat)
Kate Winslet ma jednego Oscara, Leonardo DiCaprio - również, a "Titanic"... aż 11! Aktorzy nie są jednak z dzieła dumni. - To błąd młodości, który czegoś nas nauczył: bez względu na złe recenzje trzeba dalej robić swoje - mówi Kate. Brytyjka ma dziś wypełniony terminarz. Pracuje na planie komedii "Wonder Wheel" Woody’ego Allena. Jej akcja rozgrywa się w latach 50. w USA. W obsadzie są m.in. Justin Timberlake i Jim Belushi. Wszyscy zostali zobowiązani do zachowania tajemnicy na temat szczegółów filmu.

"X-Men: Ostatni bastion" (Polsat)
Po trwającej 17 lat przygodzie Hugh Jackman rozstaje się z rolą Wolverine’a. Czeka go jeszcze tylko jedno zadanie. Na prośbę wytwórni Australijczyk wskaże... swego następcę, który od tej pory będzie grał Rosomaka w cyklu wiemy. Wiemy natomiast, że Hugh marzy o powrocie na deski teatru.

"Mission: Impossible - Rogue Nation" (Polsat)
Poniżona agentka pomaga Huntowi zdemaskować Syndykat. Grająca ją Szwedka Rebecca Fergusson tak spodobała się twórcom "Mission: Impossible - Rogue Nation", że pojawi się w kolejnej odsłonie cyklu.

"Willow" (TVN)
Karzełek Willow opiekuje się dziewczynką, która wedle przepowiedni zagraża potężnej (i złej!) królowej. Grający go Warwick Davis mierzy 1 m 7 cm. Mimo nietypowego wzrostu wiedzie udane życie rodzinne (ma żonę i dwoje dzieci). O kinie też nie zapomina. W filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci" wcielił się w Gryfka oraz prof. Filiusa Flitwicka.

"Królewna Śnieżka i Łowca" (TVN)
Ravenna robi wszystko, by usunąć pasierbicę. Jedyną winą dziewczyny jest jej uroda. - Nie wiem, dlaczego to ja gram Śnieżkę. Od lat, patrząc w lustro, widzę szpetną osóbkę - przyznaje Kristen Stewart, która ostatnio poświęca się działalności charytatywnej, m.in. na rzecz świadomego rodzicielstwa.

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Święta Wielkanocne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy