Reklama

Anna Tomaszewska: Serialowa gwiazda z Krakowa

Nie pragnie życia w blasku fleszy. Chce cieszyć się spokojem i kochać.

Namawiano ją na wyjazd i karierę w Warszawie, ale nie chciała rozstawać się z rodzinnym miastem. Anna Tomaszewska (61 l.) w Krakowie się urodziła, tu ukończyła studia w szkole teatralnej i założyła rodzinę. Jak sama mówi, w tym mieście przeżyła też najpiękniejsze chwile, i te, o których każdy z nas szybko i na zawsze chciałby zapomnieć.

Reklama

W Krakowie pani Anna jest postacią bardzo znaną. Od lat występuje w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, gdzie zagrała wiele wybitnych ról. Może dlatego propozycje z długich seriali kręconych w stolicy nigdy nie były w kręgu jej zainteresowań. Role babci w serialu " Majka " oraz mamy Maćka i Janka w telenoweli "Julia" zgodziła się zagrać tylko dlatego, że zdjęcia kręcone były w Krakowie.

Jest córką znanych niegdyś w Krakowie lekarzy. Uzdolniona artystycznie, nigdy jednak nie chciała iść w ich ślady. Po maturze postanowiła zdawać do szkoły teatralnej i konsekwentnie dążyła do wymarzonego celu. Na szczęście rodzice nie śmieli protestować!

- Anka prywatnie jest osobą pewną siebie, stanowczą i bardzo przebojową. Potrafi postawić na swoim, nie roztkliwia się nad sobą. Naprawdę silna osobowość - mówi o niej znany krakowski aktor.

W szkole teatralnej pani Anna nie zwracała większej uwagi na młodszego o rok studenta Andrzeja Grabowskiego. Bliżej poznała go kilka lat później, gdy oboje zaczęli pracować w Teatrze im. Słowackiego. Po kilku miesiącach przyjaźń zamieniła się w miłość. Na początku lat 80. zostali małżeństwem.

Zawód zawsze był bardzo istotną częścią jej życia, ale zszedł na dalszy plan, gdy została mamą Zuzanny i Katarzyny. Dziś pani Anna mówi z dumą, że córki są jej największą życiową nagrodą. Cieszy się, że obie też chcą wykonywać zawód, który pokochała ich mama.

Zuzanna skończyła Akademię Teatralną w Warszawie, a telewidzowie mogli ją już zobaczyć m.in. w serialu "Czas honoru". Młodsza córka, Katarzyna, studiuje na III roku szkoły filmowej w Łodzi.

Pani Anna świetnie odnajduje się również w roli babci. Pod koniec października starsza córka urodziła córeczkę Hanię, która stała się oczkiem w głowie całej rodziny. Aktorka codziennie dzwoni do córki do Warszawy, by dowiedzieć się, jak się chowa mała Hania.

Życiowe porażki? Któż ich nie ma! Pięć lat temu małżeństwo pani Anny z Andrzejem Grabowskim rozpadło się. To było bardzo trudne doświadczenie, rozstali się w burzliwej atmosferze. Dziś, gdy emocje opadły, potrafią jednak ze sobą spokojnie, po przyjacielsku porozmawiać.

Aktorka, nigdy nie chciała mówić publicznie o powodach rozwodu. Znajomi z serialu w Krakowie mówią, że po nim stała się bardziej radosna. Więcej w niej optymizmu. Cieszy się, że z byłym mężem dali sobie szansę na nowe szczęście.

Kto jest tym nowym szczęściem pani Anny? To znany satyryk Krzysztof Piasecki (62 l.). Są razem od kilku lat i nie wyobrażają już sobie życia bez siebie. Mieszkają w domu na Woli Justowskiej niedaleko pięknego parku. W wolnych chwilach oboje jeżdżą tam na rowerze, chodzą na długie spacery.

- Nie rozmyślam o dawnych etapach mojego życia. Funkcjonuję w teraźniejszości i w przyszłości - mówi pani Anna. I z nowym partnerem robi odważne plany na dalsze życie!

IW

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Świat & Ludzie

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pragnie | życia | Nie | Anna Tomaszewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje