Reklama

Reklama

Agnieszka Woźniak-Starak wyznała, że jest poważnie zagrożona cukrzycą

Prezenterka programu "Dzień Dobry TVN" swój najnowszy post na Instagramie poświęciła chorobie, która dotknęła wielu jej bliskich. Na cukrzycę, bo o tej chorobie mowa, cierpieli dziadkowie Agnieszki Woźniak-Starak, sama dziennikarka także jest w grupie ryzyka.

Prezenterka programu "Dzień Dobry TVN" swój najnowszy post na Instagramie poświęciła chorobie, która dotknęła wielu jej bliskich. Na cukrzycę, bo o tej chorobie mowa, cierpieli dziadkowie Agnieszki Woźniak-Starak, sama dziennikarka także jest w grupie ryzyka.
Agnieszka Woźniak-Starak /TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News /East News

Gdy Agnieszka Woźniak-Starak siada w fotelu prowadzącej "Dzień Dobry TVN", gdzie pracuje od 2020 roku w duecie z Ewą Drzyzgą, jest bardzo otwarta i wnikliwie pyta gości programu o różne, czasem bardzo intymne sprawy. O sobie i swoim życiu prywatnym dziennikarka opowiada jednak bardzo rzadko i oszczędnie. Podobnie jest w social mediach, gdzie Woźniak-Starak pokazuje niewiele ze swojej codzienności. Fani prowadzącej "Dzień dobry TVN" mogą zobaczyć tam jedynie jej stylizacje modowe, spacery z psami oraz treningi jazdy konnej. O rodzinie i przyjaciołach Woźniak-Starak nie pisze prawie nigdy.

Reklama

Agnieszka Woźniak-Starak: Obciążona genetycznie cukrzycą

Odstępstwo od tej zasady dziennikarka zrobiła w najnowszym poście na Instagramie. Zdradziła w nim, że jej dziadkowie zmarli na cukrzycę i że ona sama również jest obciążona genetycznie. Ta szczera publikacja nie powstała bez powodu. Dziennikarka napisała tak osobisty post, by zachęcić internautów do badań profilaktycznych. "Chciałam Wam powiedzieć coś ważnego. 14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy. Dlaczego to ważne? Bo cukrzyca to cichy i bardzo podstępny zabójca, choroba kłamców, bo łatwo oszukiwać siebie i innych. Cukrzyca przyczyniła się do śmierci mojej babci i mojego dziadka. Jestem obciążona genetycznie, więc profilaktycznie badam cukier" - wyznała Woźniak-Starak.

Dziennikarka dodała również, że wiele osób nie wie o tym, że ma cukrzycę, przez co naraża na szwank swoje życie. "W Polsce jest przynajmniej milion osób, które tego nie robią i nawet nie wiedzą, że są chore. Pozwalają cukrzycy działać w tajemnicy, a to jest najgorsze. Musicie się badać, serio" - zaapelowała i poleciła profil Fundacji Najsłodsi oraz jej najnowszy spot. Woźniak-Starak jest jedną z ambasadorek tej fundacji.

O tym, jak wielkim problemem jest dziś cukrzyca, mogą świadczyć dane opublikowane na stronie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Wynika z nich, że w Polsce jest zdiagnozowanych około 3 milionów chorych, a kolejny milion - o czym wspomniała Woźniak-Starak - nie wie, że ma cukrzycę. Na całym świecie na cukrzycę cierpią aż 422 miliony ludzi, co 6 sekund ktoś umiera na tę chorobę lub z powodu wywołanych nią powikłań.

Czytaj więcej:

"Rolnik szuka żony": Niespodzianka! Kogo wybrała Kamila?

Po latach żałuje, że go "zabił". "Popełniłem wielki błąd"

Baby boom! Znana polska aktorka urodziła

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Woźniak-Starak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL