Reklama

Reklama

Agnieszka Pilaszewska: Nie gra, tylko pisze

Była na fali jako aktorka, gdy zdecydowała się nadać swojemu życiu zupełnie nowe barwy...

Pokochaliśmy ją za rolę w serialu "Miodowe lata". Genialnie zagrała rolę Alinki Krawczyk, żony głównego bohatera. Gdy rozstała się z serialem, oglądalność spadała z odcinka na odcinek. Widzowie tęsknili za "miodową" Agnieszką Pilaszewską (47 l.).

Ona sama jednak ma dystans do kariery. Choć gra duże i ważne role na scenie Teatru Współczesnego w Warszawie, aktorstwo nie jest dla niej jedyną drogą do zawodowego spełnienia. Dlatego bez żalu pożegnała się z inną lubianą przez widzów rolą, Jadwigi Górki w serialu "Barwy szczęścia".

Reklama

Poszukiwała nowych wyzwań... Czasem bardzo odważnych. Czas pokazał jednak, że wybory pani Agnieszki są zawsze strzałem w dziesiątkę! Niewiele osób wierzyło w to, że aktorka odniesie sukces w niełatwej sztuce pisania scenariuszy. Choć już jako dziecko pisała pamiętniki, a nawet wierszyki, sama podeszła do tego z dystansem. Może dlatego, że wiele lat temu napisała scenariusz do filmu, którego do tej pory nie skierowano do produkcji?

Ale ten tajemniczy scenariusz i tak odegrał kluczową rolę w jej życiu. - Dałam go do przeczytania mojemu, przyszłemu, jak się później okazało, mężowi. Widocznie po to był napisany... - żartuje pani Agnieszka.

Scenariusz serialu "Przepis na życie" narodził się... przypadkiem. Aktorka miała pomysł na scenariusz programu kulinarnego. Nie doczekał się on co prawda realizacji, ale był na tyle atrakcyjny, że poproszono ją o napisanie serialu z kulinariami w tle. "Przepis na życie" jest dziś hitem TVN!

Jego autorka, jak główna bohaterka serialu, jest kobietą kochającą dom i dobrą kuchnię. Zawsze starała się, by plany zawodowe nie kolidowały z jej obowiązkami pani domu. Nigdy nie zostawiła rodziny bez własnoręcznie przyrządzonego obiadu!

- Po stresującym dniu mam potrzebę wejścia do kuchni. Jest mi wszystko jedno, co gotuję, byleby oddać się tej czynności. Znajduję w tym ukojenie - wyznaje. Gdy życie w Warszawie zmęczy ją, ucieka do domku na wsi w okolicach Kazimierza Dolnego. Ogród o powierzchni 2 tysięcy mkw. na wiosnę rozkwita tysiącem barw. Co prawda zajmują się nim profesjonalni ogrodnicy, ale pani Agnieszka bardzo chętnie angażuje się w ich prace. A poza tym... właśnie tutaj rodzą się najlepsze scenariuszowe pomysły!

W życiu zawodowym jest wodzem. Prywatnie - ciepłą kobietą, która czasem potrzebuje, by ktoś podniósł ją na duchu. Wzrusza się pięknem krajobrazu, dobrą książką. Chodzi na długie spacery z psem Karmą. Lubi przyjmować gości. Cieszą ją zwykłe życie i małe rzeczy. Nigdy nie chciałaby tego zmieniać.

Iza Wojdak

Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: Życie | Agnieszka Pilaszewska | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje